Wydanie: PRESS 05-06/2022

Grupa wsparcia

Dziennikarze stracili dystans. Ale jeśli odpada bezstronność, pozostaje rzetelność

W 27 dniu wojny w Ukrainie w radiu Tok FM trwa audycja „Sabat symetrystów”. Rozmawiają Grzegorz Sroczyński, Galopujący Major oraz ich gość Marcin Meller. Na dzień dobry cytat z artykułu, który dopiero co ukazał się w „Gazecie Wyborczej”. Zachodni eksperci oceniają: rosyjska inwazja została zatrzymana, Ukraina wygrywa starcie z potężnym sąsiadem. Takiego zdania jest choćby amerykański politolog Eliot Cohen.

Sroczyński: „To jest bardzo pocieszające. Nie wiem, czy mój mózg nie działa tak, że z tego całego natłoku wyławia pozytywne informacje (…). Wydaje mi się niemożliwe, by Ukraińcy wygrali tę wojnę”.

Meller: „W pewnym sensie emocjonalnym jestem jak ty. Szukam pozytywnych przesłanek, ale boję się w nie uwierzyć”.

„Jak wody potrzebujemy wszelkiego rodzaju pocieszeń, że wreszcie popędzimy kota temu cholernemu imperium” – podsumował Sroczyński.

I takich pocieszeń na pewno mogą dostarczyć polskie media.

Łukasz Zalesiński

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.