Wydanie: PRESS 07-08/2021

Grand Press Photo 2021

Do XVII edycji konkursu Grand Press Photo zgłoszono 4517 zdjęć, z których 272 znalazły się w finale. Gala wręczenia nagród miała w tym roku ponad milion obejrzeń

Kiedy rok temu organizowaliśmy konkurs i przygotowywaliśmy galę Grand Press Photo, nie sądziliśmy, że obrady jury online, łączenia z nominowanymi i laureatami oraz transmisja z gali bez publiczności pozostaną z nami na dłużej. Jednakże, mimo pandemicznych trudności, jak powiedział podczas gali redaktor naczelny „Press” Andrzej Skworz: – Znów się udało.

Skworz w swoim przemówieniu zwrócił się przede wszystkim do środowiska: – To był ekstremalnie trudny rok dla fotoreporterek i fotoreporterów. Świat, jaki znaliśmy dotąd, zamknął się i skurczył, ten oficjalny stał się wizualnie nudny, a ten prywatny ograniczył się do wnętrz naszych mieszkań. Czy to w ogóle da się sfotografować? Wy jak zawsze daliście radę.

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.