Wydanie: PRESS 09-10/2022

Medialna międzynarodówka

Fala rolniczych protestów, która latem tego roku przetoczyła się przez Holandię, rozpaliła alt-rightowe media z całego świata

Na amatorskim filmie widać, jak potężny traktor Massey Ferguson ostro rusza i przejeżdża przez pas rozdzielający jezdnie. „Obawiałem się, że ciągnik staranuje moich kolegów” – zeznał policjant.

Strzelił dwa razy, traktor przyspieszył, po chwili się zatrzymał. Za kierownicą siedział 16-latek. Policjant na szczęście chybił, pociski utknęły w karoserii.

Fakt, że policjanci zinterpretowali ten manewr jako próbę rozjechania służb porządkowych, pokazuje, jakie napięcie musiało panować na proteście, który miał miejsce 5 lipca okolicy holenderskiego Heerenveen. Prokuratura uznała, że zachowanie policjanta można traktować jako próbę morderstwa, farmerzy podnosili, że to przekroczenie wszelkich granic, a prawicowa międzynarodówka medialna rozesłała nagranie ze strzelającym policjantem na cały świat. Wyznawcy teorii spiskowych dostali kolejny dowód na to, że elity chcą „eksterminacji rolników”. Medialna gwardia Trumpa, Kaczyńskiego i proputinowskiego Holendra Baudeta sprawnie wykorzystała tę okazję.

AZOT NIEZGODY

Narracja o ciężko pracujących chłopach produkujących żywność dla przeciętnego zjadacza chleba, których niszczy lewacki rząd sterowany przez zielone elity z Brukseli i globalistów z Davos, idealnie wpisała się w wizję świata nacjonalistycznych i populistycznych mediów z całego świata.

Łukasz Koterba

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.