Wydanie: PRESS 11-12/2021

Grand Video Awards 2021

Do konkursu zgłoszono 560 materiałów. 42 filmy najbardziej kreatywnych twórców trafiły do finału GVA

ROK MNIEJ ZNANYCH

CHOCIAŻ JURY ZAZNACZAŁO, ŻE W TYM ROKU JAKOŚĆ PRAC NADESŁANYCH NA KONKURS GRAND VIDEO AWARDS BYŁA NIŻSZA NIŻ W UBIEGŁYCH LATACH, UDAŁO SIĘ WYŁONIĆ PEREŁKI

Do siódmej edycji konkursu Grand Video Awards zgłoszono ponad 560 filmów. 13 jurorów oceniło wszystkie prace, biorąc pod uwagę cztery kryteria: jakość techniczna (dźwięk, obraz, efekty), realizacja (scenariusz, reżyseria, montaż), zawartość (pomysł, oryginalność wykonania, prowadzący) i potencjał społecznościowy (dotychczasowe i, w przypadku nowych filmów, przewidywane interakcje z widzami, udostępnienia, subskrypcje). Prace były oceniane w skali od 1 do 10. Spośród zgłoszonych filmów do finału weszły 42 prace, które walczyły w dziewięciu głównych kategoriach. Jury zdecydowało, że nie wręczy w tym roku nagród za Kanał Roku, Debiut Roku oraz w kategorii Beauty, fashion, food. Z kolei kategorie Wideoklip i Muzyka, dotąd osobne, zostały połączone w jedną.

– To był najtrudniejszy dotąd rok dla jakościowych twórców na YouTubie – stwierdziła Weronika Mirowska, dyrektorka wydawnicza „Press” i prezeska Fundacji Grand Press. – Pandemia, ograniczenia w wyjazdach, niekorzystne zmiany algorytmów, niższe finansowanie, a do tego jeszcze konkurencja ze strony platformy z krótkimi formami wideo – to wszystko sprawiło, że w tym roku mieliśmy mniej zgłoszeń do konkursu, a w kilku kategoriach poziom był niższy.

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.