Wydanie: PRESS 11-12/2021

Ta trzecia

Wywiad z księdzem zrobiła per pan, a teraz jest w pierwszej trójce twarzy propagandy „Wiadomości”. Ale i tak nikt nie pamięta jej nazwiska, a wielu myli ją z Danutą Holecką

Na chwilę w opolskim amfiteatrze rozpocznie się koncert upamiętniający zmarłego w tym roku Krzysztofa Krawczyka. Gościem prowadzącej tego dnia „Wiadomości” jest prezes Telewizji Polskiej. – Nie wystarczy zgapić grafiki, ale trzeba jeszcze mieć tę prawdę i tę pasję, którą mają tylko dziennikarze i wydawcy TVP – basuje swoim dziennikarzom Jacek Kurski.

Edyta Lewandowska reaguje: – To się rzadko zdarza, by prezes tak chwalił swoich pracowników – przymila się i brnie w pochlebstwa wobec szefa: – Mogę pana zapewnić, że pracujemy rzetelnie i robimy to, w co wierzymy. I mam nadzieję, że Polacy, nasi widzowie w szczególności, to doceniają.

Widzowie nie doceniają: „Skąd oni ich tam biorą. Dramat w kilku aktach. Jest lepiej niż w Korei Północnej” – skomentował na Facebooku Tomasz Heller. Małgorzata Sikorska zaś napisała: „I popłynęło dziewczę wazeliną, oj popłynęło szeroko...”. „Dziennikarstwo na »wysokim« poziomie” – ironizował Grzegorz Sikorski. Z kolei Bartłomiej Maleszka – także w komentarzu na FB – wspominał: „Ja tę kobietę trzymającą mikrofon kojarzę chyba z telewizji łódzkiej sprzed 20 lat. Wtedy zapowiadała się nawet na dziennikarkę”.

Grzegorz Sajór

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.