Nowy Press: Chaciński o kulturze, której brak, a także Bojanowski, Nałęcz, CPK oraz Ziobro mediom
Nowy „Press” od początku lipca do nabycia w salonach prasowych, online na e-sklep.press.pl oraz w App Store i Google Play. Na okładce Bartek Chaciński, wicenaczelny "Polityki" (fot. Rafał Masłow)
– Włączasz TVN 24, widzisz tam, że ludzie rozmawiają o polityce. Rozumiem to. Ale jako drugi w telewizyjnym prime timie jest po polityce sport, a to już dla świata kultury policzek – mówi Bartek Chaciński, wicenaczelny "Polityki" w okładkowej rozmowie. W nowym numerze "Press" także Tomasz Nałęcz i lekcje z komisji ds. Rywina, Wojciech Bojanowski, CPK, Fundusz Sprawiedliwości, Gonciarz i "Harry Potter".
Na okładce nowego numeru
***
W nowym numerze Sekcja specjalna: ESG 2024 (tutaj do pobrania). A także relacja z gali Grand Press Photo – zdjęcia, wywiady i sylwetki najlepszych.
***
Nowy „Press” od początku lipca do nabycia w salonach prasowych, online na e-sklep.press.pl oraz w App Store i Google Play
***
W najnowszym numerze magazynu "Press":
- "Internetem nie zamachasz" – Bartek Chaciński z "Polityki" o Osieckiej, którą spotkał w redakcji, winylach, kulturze w dziennikarstwie i szansie na karierę telewizyjną (z której nie skorzystał). (kliknij tutaj)
- Ryzykant. Wojciech Bojanowski. Zdolny reporter na specjalnych warunkach. (kliknij tutaj)
- Różdżką w mrowisko. J.K. Rowling, twórczyni „Harry’ego Pottera”, ostatnio najbardziej znana jest z wypowiedzi o prawach osób transpłciowych. (kliknij tutaj)
- Instruktaż dla komisji. Rozmowa z Tomaszem Nałęczem, przewodniczącym komisji śledczej ds. afery Rywina. (kliknij tutaj)
- Odlot. Media za pieniądze promowały CPK. Gdy przelewy się skończyły, lobbystów zaczęły traktować jak ekspertów. (kliknij tutaj)
- Cenzura wojenna. Polskie media mogły być hegemonem w informowaniu o wojnie w Ukrainie, ale uczyniły z niej tabu. (kliknij tutaj)
- "Niebywałe". Ponad 100 redakcji w Polsce brało pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości, a teraz o tym milczą. (kliknij tutaj)
- Patent na AfD. Im silniejsza skrajna prawica, tym większy problem mają z nią niemieckie media. (kliknij tutaj)
- Im nie jest wszystko jedno. „Gazeta Wyborcza” i Gazeta.pl cenzurują wpisy na forach internetowych. Także te krytyczne wobec redakcji. (kliknij tutaj)
- Depesze od wojny. Fałszywa informacja o mobilizacji w Polsce mogła wywołać panikę. Wywołała dyskusję o procedurach. (kliknij tutaj)
- Nazbierało się. Dziennikarze szukają pieniędzy przez internet na nowe programy, procesy i… pogrzeby. (kliknij tutaj)
- Nawet Watergate była trochę za słaba. Kapituła Pulitzerów trzyma się zasad, ale kontrowersji nie brakuje. (kliknij tutaj)
- Sami przegrani. Krzysztof Gonciarz na własne życzenie stracił na aferze Pandoragate, która go nie dotyczyła. (kliknij tutaj)
- Niezbyt kulturalnie. Duża liczba pism o kulturze nie przekłada się na ich jakość. Brakuje poważnej debaty. (kliknij tutaj)
- Dziennikarskie wyrzuty sumienia. Każdy z nas coś zaniedbał, zapomniał, zaniechał. Zróbmy rachunek sumienia. (kliknij tutaj)
- Historie niepomijalne. Rozmowa z Kubą Saganem, dyrektorem kreatywnym i współzałożycielem Feeders Agency. (kliknij tutaj)
- Gra reklamami. Miliony ludzi grają w gry – można tam więc zarobić miliony z reklam. (kliknij tutaj)
- Użytkownik jest kontent. Marki coraz częściej odchodzą od dużych influencerów. (kliknij tutaj)
***
Nowy „Press” od początku lipca do nabycia w salonach prasowych, online na e-sklep.press.pl oraz w App Store i Google Play
***
(Fot. Rafał Masłow)
(Fot. Rafał Masłow)
(Fot. Rafał Masłow)
(CP, 01.07.2024)