Wydanie: PRESS 07-08/2024

Niezbyt kulturalnie

Duża liczba pism poświęconych kulturze nie przekłada się na ich jakość. W branży panuje przekonanie, że w znacznej części nie są miejscem poważnej debaty

Notes na 6 Tygodni”, magazyn poświęcony najnowszej sztuce i humanistyce, ukazuje się od 2003 roku. – Wtedy podnoszono, i niestety nadal jest z tym problem, że kultura jest trudno osiągalna, m.in. z powodu wykluczenia transportowego osób mieszkających w mniejszych miejscowościach – wspomina Bogna Świątkowska, prezeska fundacji Bęc Zmiana, wydawcy „Notesu”. – Ponadto media głównego nurtu ignorowały młode pokolenie twórców. Słychać było pytania: po co pisać o Masłowskiej czy Sasnalu, kto ich zna. Lepiej piszmy o Wajdzie – czytelnicy będą wiedzieli, o kogo chodzi. Początkowo fundację i pismo sama finansowałam z pieniędzy zarobionych w Edipresse – wspomina.

Jan Fusiecki

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.