Wydanie: PRESS 07-08/2024

Ryzykant

SIEDMIOKROTNIE NOMINOWANY DO GRAND PRESS, TRZYKROTNIE NAGRODZONY ZA REPORTAŻE, DZIENNIKARZ ROKU 2017, laureat Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego, Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej, a także innych wyróżnień.

Wojtek Bojanowski to bardzo zdolny, wciąż jeszcze młody człowiek – mówi Adam Pieczyński, wieloletni redaktor naczelny TVN 24. – Z umiejętnością daną niektórym tylko dziennikarzom docierania do rozmówców, spraw, do których innym się nie udaje dotrzeć. Wojtek jest połączeniem wrażliwości i determinacji. Jest człowiekiem, którego można byłoby porównać do czołgu – jego gąsienice nie rozdeptują ludzi, sprawnie nimi manewruje – opisuje Pieczyński.

Talentu odmówić mu nie można. Niedawno stracił stanowisko szefa zespołu projektów specjalnych TVN 24 po przeprowadzeniu wewnętrznego postępowania działu compliance dotyczącego jego relacji z podwładnymi.

JEDYNAK 

Wojciech Bojanowski – kończący w tym roku 40 lat – urodził się w Bytomiu, a wychował w blisko 40-tysięcznym Knurowie na Górnym Śląsku. Jego ojciec prowadzi tam zakład lakierniczy, chciał, żeby syn jedynak poszedł w jego ślady. On wybrał jednak dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. W liceum startował w olimpiadach.

Maciej Kozielski

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.