Wydanie: PRESS 11-12/2022

I już?

Im bardziej Radio Zet stara się zmniejszyć dystans słuchalności wobec RMF FM, tym bardziej różnica rośnie

Od dawna próbowano zastąpić Beatę Lubecką. Rozmawiano z różnymi kandydatami – opowiada mi osoba znająca sytuację w Radiu Zet. W tym gronie byli m.in. Grzegorz Kajdanowicz z „Faktów” TVN, Andrzej Stankiewicz z Onetu i Marcin Zaborski, który w czerwcu 2021 roku odszedł z RMF FM. – Rzeczywiście był taki pomysł i rozmawialiśmy – potwierdza Zaborski. Propozycję – po pożegnaniu się z RMF FM – otrzymał jeszcze od poprzedniego redaktora naczelnego Michała Celedy, który kierował Zetką do września 2021 roku. Celedę zastąpił Mariusz Smolarek, który już od końca 2021 roku negocjował z Bogdanem Rymanowskim z Polsatu. Ostatecznie to on zajął miejsce Beaty Lubeckiej.

Lubecka, przez wiele lat dziennikarka Polsatu, przejęła prowadzenie głównego porannego wywiadu politycznego „Gość Radia Zet” po Konradzie Piaseckim we wrześniu 2018 roku.

Wcześniej była jedną z prowadzących niedzielne śniadanie z politykami, nadawane jednocześnie w Radiu Zet i Polsat News. Rozgłośnią kierował wtedy Sławomir Assendi. – Dobrze mi się pracowało z Beatą. Byłem zadowolony z jej podejścia i zaangażowania – mówi dziś Assendi, który sam niedługo później – pod koniec września 2018 roku – rozstał się z Radiem Zet.

Po przyjściu do stacji Rymanowskiego Lubecka prowadzi popołudniowe rozmowy. – Beata tę zmianę źle przyjęła, odebrała ją jako degradację – mówi dobry znajomy Beaty Lubeckiej.

Nic dziwnego, bo po ósmej rano słuchało jej 975 tys. osób, a o 17 Zetka ma o 280 tys. słuchaczy mniej (badanie Radio Track, styczeń–sierpień 2022).

Grzegorz Kossakowski, nowy prezes Eurozetu, broni tej decyzji: – Nie mieliśmy jakiegokolwiek problemu ze sposobem prowadzenia rozmów przez Beatę Lubecką. Ma ona fantastyczny warsztat i olbrzymie doświadczenie. Zmiana wynikała wyłącznie z chęci wzbogacenia publicystycznej strony Radia Zet przez dodanie popołudniowego wywiadu i byliśmy pewni, że Beata doskonale sobie z tym poradzi – przekonuje.

Z popołudniowego wywiadu Zetka zrezygnowała chwilę wcześniej, bo w kwietniu 2022 roku, po tym jak wprowadziła go w marcu 2021 roku.

Niekonsekwencja to drugie imię Zetki.

Maciej Kozielski

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.