Wydanie: PRESS 03-04/2023

Ulotne jak eter

Co zostaje po radiu po 30 latach? Nic lub prawie nic. Trochę kaset magnetofonowych w szufladach byłych radiowców i słuchaczy. 30 lat temu lokalne radia w całej Polsce były potęgą. Dziś są tylko we wspomnieniach, bo nikt w Polsce nie dba o zachowanie dźwięków dla przyszłych pokoleń

Dziennikarze Radia Top spotykają się od kilkunastu lat. To był pomysł Klaudii Pluty, która jeszcze pod panieńskim nazwiskiem: Klaudia Buchacz, przeczytała w lutym 1993 roku pierwszy serwis informacyjny pirackiej wówczas stacji radiowej. Radio Top było pierwsze w Katowicach, ale nie pierwsze na Śląsku – kilka miesięcy wcześniej zaczęło nadawać Radio Flash z Gliwic.

Z Topu poszli w świat Kamil Durczok, Marek Czyż (dziś szef informacji Radia Zet), Rafał Olejniczak (potem redaktor naczelny Radia Zet) czy Bartosz Hojka, dziś prezes Agory. Gdyby jednak ktoś chciał usłyszeć ich głosy z tamtych lat – nie ma szans.

Ryszard Parka

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.