Wydanie: PRESS 01-02/2023

Biblioteka wspomnień

Aleksandra Klich zmieniła ważny fotel redaktorski na etat w bibliotece miejskiej i wszyscy się zdziwili

Na stronie internetowej Rybnik.eu 10 listopada Urząd Miasta w Rybniku poinformował o nowej dyrektorce Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Cytowano Aleksandrę Klich-Siewiorek, byłą zastępczynię redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”: „Bardzo się cieszę, że po latach spędzonych w Warszawie w »Gazecie Wyborczej« i w »Wysokich Obcasach«, w najwspanialszej pracy, jaką mogłam sobie wymarzyć, mentalnie, intelektualnie, ale też fizycznie wracam na Górny Śląsk. Jeszcze bardziej cieszę się, że będę mogła współtworzyć bibliotekę w Rybniku – moim rodzinnym mieście”.

„Presserwisowi” powiedziała wtedy m.in.: „Jestem Górnoślązaczką i chociaż od lat byłam związana z Warszawą, bardzo mi zależało na powrocie do Rybnika. Od lat postrzegam biblioteki jako miejsca wyjątkowe, pozwalające na aktywizację społeczności i wierzę, że jest na to zapotrzebowanie w Rybniku”.

Gdy ukazała się wiadomość o powrocie Klich do Rybnika, dziennikarz jednego z tamtejszych portali wypytywał w Agorze o postępowanie komisji antymobbingowej w jej sprawie. Według jego źródeł Urząd Miasta Rybnika bowiem wiedział, że się toczy, ale mimo to dopuścił ją do konkursu na dyrektorkę. Ostatecznie żaden lokalny serwis ze Śląska jednak o tym nie napisał.

Dorota Boruszkowska

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.