Wydanie: PRESS 07-08/2022

Gratyfikacja za cierpienie

Z Wojciechem Grzędzińskim, autorem Zdjęcia Roku w konkursie Grand Press Photo 2022, rozmawia Krzysztof Boczek

Jak po latach wspominasz bycie oficjalnym fotografem w kancelarii prezydenta Komorowskiego?

Traktowałem to jako fajną przygodę, niesamowite doświadczenie. Wyjątkowa możliwość podglądania polityki zza kulis, polskiej i światowej.

Po odejściu zmagałeś się z depresją, o czym nawet zrobiłeś nagrodzony na GPP projekt dokumentalny. Czy ktoś taki powinien narażać się na syndrom stresu pourazowego i jechać fotografować wojnę?

Moje zmagania z depresją zaczęły się, gdy pracowałem jeszcze w Kancelarii Prezydenta i złożyło się na to sporo różnych przeżyć. Także doświadczenia wojenne i pracy w mediach, choć nie tylko. Mam wrażenie, że wyszedłem z tego doświadczenia silniejszy i wiele spraw poukładałem sobie w głowie. Teraz inaczej przyjmuję i doświadczam, mam też większą świadomość swoich zachowań i emocji.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni?

To ja polecę Jackiem Walkiewiczem: „Co nas nie zabije, to nas nie zabije, ale może nas mocno poranić, poharatać, zostawić szramy i blizny na całe życie”.

Ważne, na ile jestem w stanie wyciągnąć wnioski z tego, co się wydarzyło, i pójść z tym dalej.

Krzysztof Boczek

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.