Wydanie: PRESS 01-02/2022

Grand Mobile Photo

„NAJLEPSZY APARAT TO TEN, KTÓRY MASZ PRZY SOBIE”

Znane powiedzenie Chase’a Jarvisa w najlepszy sposób oddaje starą prawdę, że nie aparat jest najważniejszy, lecz dobre oko i zmysł estetycznego smaku, a w cyfrowych czasach fotografem może być każdy z nas. Dobre zdjęcia można robić zarówno drogim aparatem fotograficznym, jak i smartfonem lub tabletem

Takich właśnie zdjęć na pierwszą edycję konkursu Grand Mobile Photo wpłynęło aż 2000 z 31 krajów, w tym m.in.: Austrii, Azerbejdżanu, Bangladeszu, Kanady, Chin, Hiszpanii, Francji, Gwadelupy, Kazachstanu, Luksemburga, Niemiec, Polski, Rosji, Ukrainy czy USA.

Spośród wszystkich zgłoszeń 10-osobowe jury zakwalifikowało do finału 68 fotografii, nominując je w 13 kategoriach. Jurorzy zdecydowali nie przyznać nominacji w kategoriach: Food, Fashion & Beauty oraz Photo Journalism: Photoreportages. Skorzystali również z prawa do przeniesienia zdjęć do bardziej odpowiedniej kategorii.

Zwycięzcy kategorii głównych otrzymali po 500 euro, a laureat Grand Prix Grand Mobile Photo poza tytułem otrzymał 3000 euro.

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.