Wydanie: PRESS 09-10/2021

Udźwignąć dzieło

Kiedy w mediach można stosować umowę o dzieło, a kiedy umowę-zlecenie. Tego nie wiedzą nawet w ZUS-ie, dlatego postanowiliśmy zrobić ten poradnik

Niejeden freelancer na początku tego roku czekał na przelew dłużej niż zwykle. Nie żeby do zapłaty po terminie nie był przyzwyczajony, tym razem jednak spóźniały się nawet wydawnictwa i firmy z branży medialnej, z którymi dotąd tego problemu nie było. Nie przychodziły nie tylko pieniądze, ale i umowy. Bo powodem niewypłaconych na czas honorariów był nowy przepis o rejestrowaniu umów o dzieło. Nałożył on obowiązek zgłaszania do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wszystkich umów o dzieło zawieranych po 1 stycznia 2021 roku. Z miejsca wzbudziło to niepokój przedsiębiorców.

Katarzyna Rycko

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.