Termin startu Newsmax Polska  |  Odejście z holdingu ZPR SA  |  Nowy prezes Gremi Media o kupnie Polska Press i inwestycjach  |  Małopolska szuka agencji  |  Wow! Show z kolejną polską mikrodramą  |  Cennik reklamowy Grupy RMF na lipiec i sierpień  |  Zestawienie kanałów muzycznych  |  Stowarzyszenie Lepsza Polska, powiązane z Grupą Polsat Plus, ma nowego prezesa  |  Audycja Krzysztofa Zalewskiego w RMF FM  |  Rynek Zdrowia z największym wzrostem  |  Klienci PKO Banku Polskiego z dostępem do treści Xyz.pl  |  Muzeum Narodowe w Warszawie prowadzi przetarg  |  Rekord Grupa Mediowa wyprodukuje programy  |  DSK i 38 Content Communication oraz Media Group zrealizują kampanie  |  Pepsi promuje nowe smaki  |  VerdeAgency obsługuje  |  Delecta  |  Akcjonariusze Warner Bros. Discovery znów odrzucili pakiet wynagrodzeń dla Davida Zaslava  |  Clemens Pig zostanie dyrektorem generalnym austriackiego ORF  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 36 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Termin startu Newsmax Polska  |  Odejście z holdingu ZPR SA  |  Nowy prezes Gremi Media o kupnie Polska Press i inwestycjach  |  Małopolska szuka agencji  |  Wow! Show z kolejną polską mikrodramą  |  Cennik reklamowy Grupy RMF na lipiec i sierpień  |  Zestawienie kanałów muzycznych  |  Stowarzyszenie Lepsza Polska, powiązane z Grupą Polsat Plus, ma nowego prezesa  |  Audycja Krzysztofa Zalewskiego w RMF FM  |  Rynek Zdrowia z największym wzrostem  |  Klienci PKO Banku Polskiego z dostępem do treści Xyz.pl  |  Muzeum Narodowe w Warszawie prowadzi przetarg  |  Rekord Grupa Mediowa wyprodukuje programy  |  DSK i 38 Content Communication oraz Media Group zrealizują kampanie  |  Pepsi promuje nowe smaki  |  VerdeAgency obsługuje  |  Delecta  |  Akcjonariusze Warner Bros. Discovery znów odrzucili pakiet wynagrodzeń dla Davida Zaslava  |  Clemens Pig zostanie dyrektorem generalnym austriackiego ORF  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 36 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Termin startu Newsmax Polska  |  Odejście z holdingu ZPR SA  |  Nowy prezes Gremi Media o kupnie Polska Press i inwestycjach  |  Małopolska szuka agencji  |  Wow! Show z kolejną polską mikrodramą  |  Cennik reklamowy Grupy RMF na lipiec i sierpień  |  Zestawienie kanałów muzycznych  |  Stowarzyszenie Lepsza Polska, powiązane z Grupą Polsat Plus, ma nowego prezesa  |  Audycja Krzysztofa Zalewskiego w RMF FM  |  Rynek Zdrowia z największym wzrostem  |  Klienci PKO Banku Polskiego z dostępem do treści Xyz.pl  |  Muzeum Narodowe w Warszawie prowadzi przetarg  |  Rekord Grupa Mediowa wyprodukuje programy  |  DSK i 38 Content Communication oraz Media Group zrealizują kampanie  |  Pepsi promuje nowe smaki  |  VerdeAgency obsługuje  |  Delecta  |  Akcjonariusze Warner Bros. Discovery znów odrzucili pakiet wynagrodzeń dla Davida Zaslava  |  Clemens Pig zostanie dyrektorem generalnym austriackiego ORF  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 36 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Wydanie: PRESS 01-02/2021

Halo. Wątły

Halo.Radio systematycznie traci słuchaczy, a także fundusze, dzięki którym może prowadzić swoją działalność. Winą obarczany jest założyciel stacji Kuba Wątły

Zaczęło się idealistycznie. Kuba Wątły tłumaczył w wywiadzie w sierpniu 2019 roku: „Chcę uruchomić Medium Obywatelskie, bo PiS, gdy było w opozycji, stworzyło w dwa lata sieć bardzo sprawnie funkcjonujących mediów. A my po liberalnej stronie nie mamy miejsca, w którym możemy porozmawiać”.

I wyjaśniał, że obywatelskie radio można zrobić za 5 zł lub 5 mln zł, więc przyjął, że na start potrzebuje 500 tys. zł. Jako zainteresowanych współpracą wymieniał: braci Sekielskich, Monikę Płatek, Stanisława Obirka, Tadeusza Bartosia i Jana Śpiewaka.

Sekielscy, Bartoś i Obirek nigdy nie zaczęli współpracy, a Płatek i Śpiewak już z nim nie współpracują.

ZAUROCZENIE

Halo.Radio wystartowało 1 października 2019 roku, uruchomienie stacji kosztowało podobno ok. 400 tys. zł. Od początku medium jest wspierane ze zbiórki crowdfundingowej w serwisie Patronite.pl, którą w momencie startu wspierało blisko 700 patronów, deklarujących ok. 20 tys. zł wpłat miesięcznie. Kuba Wątły, założyciel Halo.Radia, przekonywał wtedy, że jego stacja do utrzymania się potrzebuje ponad 100 tys. zł miesięcznie. Jak twierdzi, sam nie bierze z radia żadnych pieniędzy.

Barbara Erling

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.