Stena Recycling

WSPARCIE DLA GOSPODARKI CYRKULARNEJ

DZIĘKI KONKURSOWI NA LIDERA GOSPODARKI OBIEGU ZAMKNIĘTEGO FIRMY I SPOŁECZEŃSTWO UCZĄ SIĘ NOWEGO PODEJŚCIA DO SUROWCÓW, PRODUKTÓW I ICH WYKORZYSTANIA

Chęć szukania najlepszych cyrkularnych rozwiązań oraz promowania idei gospodarki cyrkularnej zainspirowała w 2017 roku firmę Stena Recycling do powołania konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego. W tym czasie w Polsce niewiele jeszcze mówiono o GOZ. Organizując wspólnie z partnerami pierwsze na rynku konferencje dotyczące tego obszaru, zauważyliśmy, że istnieje on w świadomości niektórych samorządów, ale do biznesu przebija się bardzo powoli. Aby to zmienić, postanowiliśmy wyłaniać najbardziej efektywne, innowacyjne i kreatywne rozwiązania w obszarze wdrażania zasad GOZ oraz pomysły na ich promowanie.

W ramach konkursu Stena Recycling upowszechnia wiedzę o korzyściach płynących z gospodarki obiegu zamkniętego i wspiera transformację polskiej gospodarki z modelu linearnego na cyrkularny. Ponadto konkurs tworzy platformę wymiany doświadczeń między różnymi sektorami biznesu. Pokazuje, że ideę cyrkularną wdrażać mogą zarówno duże, międzynarodowe koncerny, jak i start-upy. Zgłaszający się do konkursu startują w trzech kategoriach: dla przedsiębiorstw, które już wdrożyły działania GOZ w swoich firmach, dla firm, które promują idee GOZ wśród pracowników, biznesu lub społeczeństwa, i dla studentów, którzy mają pomysł na to, jak wdrożyć lub promować gospodarkę cyrkularną.

Zainteresowanie konkursem rośnie z roku na rok. W ciągu pięciu dotychczas zorganizowanych edycji wpłynęły 133 zgłoszenia od przedsiębiorstw i 55 projektów studenckich, nagrodzono 23 firmy i 10 studentów. W piątej edycji udział wzięło 47 firm m.in. z branż: chemicznej, obuwniczej, farmaceutycznej, gastronomicznej oraz spożywczej. Wśród nagrodzonych znalazły się: IKEA Retail, WoshWosh, Kaufland Markety Polska, Ecobean i Allegro.pl.

Press

Tak duże zainteresowanie konkursem jest wynikiem działań promujących ten projekt, skierowanych do ponad 300 firm oraz 50 uczelni z całej Polski oraz informacji w mediach – ogólnopolskich i lokalnych, które opublikowały w sumie 900 materiałów o konkursie (dotarły one do miliona odbiorców). W ten sposób informacja na temat GOZ dotarła do szerszej grupy odbiorców, co stanowi pierwszy krok na drodze do budowania świadomości w tym obszarze.

Ponadto, aby edukować i inspirować przedsiębiorców, opublikowaliśmy e-book „Liderzy GOZ w Polsce – dobre praktyki konkursu Stena Circular Economy Award” opisujący zwycięskie projekty konkursowe oraz zawierający informacje dotyczące idei gospodarki obiegu zamkniętego. Zorganizowaliśmy również webinary „Godzina o GOZ-ie” promujące ciekawe praktyki cyrkularne.

Zwiększanie świadomości na temat GOZ nie tylko wśród przedsiębiorców i studentów, ale i ogółu społeczeństwa, jest dla Stena Recycling, jako firmy gospodarującej odpadami, szczególnie ważne. Świadomość środowiskowa przekłada się m.in. na podejście przedsiębiorstw do materiałów wykorzystywanych w produkcji, a tym samym na sposób i jakość gospodarowania odpadami.

Press

KONTAKT

Aleksandra Surdykowska
PR & marketing manager
tel. 691 980 649
[email protected]

EFEKT

900 PUBLIKACJI W MEDIACH poświęconych konkursowi Stena Recycling dotarło do miliona odbiorców

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.