Bank Millennium

W GEŚCIE SOLIDARNOŚCI

W DZIAŁANIACH NA RZECZ OBYWATELI UKRAINY BANK MILLENNIUM WYKORZYSTAŁ WSZYSTKIE DOSTĘPNE NARZĘDZIA

Ufundowanie dwóch nowych nagród specjalnych dla ukraińskich twórców podczas tegorocznej edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity to jedno z działań, które podjął Bank Millennium, by wyrazić swoje wsparcie dla napadniętej Ukrainy.

Bank jest sponsorem Millennium Docs Against Gravity od 17 lat. Tym samym jest jedną z nielicznych instytucji, które mogą poszczycić się tak długim stażem w sprawowaniu mecenatu nad wydarzeniem kulturalnym. To konsekwentne wsparcie i zaufanie do strategii rozwoju festiwalu zaowocowało zbudowaniem silnej, niezwykle popularnej marki, wpływającej na opinie i wyznaczającej kierunki rozwoju wydarzeń kulturalnych w Polsce. Wspólnie z festiwalem bank dostarcza widzom niezapomnianych emocji, wartościowych dyskusji i skłania do refleksji nad najbardziej palącymi problemami świata, tego bliższego i dalszego, nad kondycją planety i koniecznością ochrony środowiska i klimatu. Podobnie jak Bank Millennium festiwal żywo reaguje na zmieniający się świat, jego problemy i wyzwania. Obydwu przyświecają te same wartości.

Co roku w programie festiwalu można znaleźć m.in. filmy ukraińskie, co dziś, w obliczu wojny, nabiera nowego, szczególnego znaczenia. Twórcy festiwalu wierzą, że pokazywanie i oglądanie ukraińskich filmów oraz poznawanie ukraińskiej kultury jest ważnym wyrazem solidarności z Ukrainą i sposobem na zbliżenie z jej obywatelami. Również dla banku to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, nie może pozostać niezauważone. Dlatego zdecydował się ufundować w tym roku, poza coroczną Nagrodą Główną, dwie nagrody specjalne: dla reżyserki/reżysera najlepszego filmu ukraińskiego oraz najlepszego projektu nowego filmu z Europy Wschodniej. Pierwszą z nich otrzymali Oleksiy Radynski za film „Nieskończoność według Floriana”, drugą Tetiana Dorodnitsyna i Andrij Litvinienko, za projekt filmu „Matka aniołów”.

Press

Był to kolejny gest solidarności ze strony banku, który natychmiast po wybuchu wojny zwolnił klientów narodowości ukraińskiej z opłat za obsługę konta, kartę płatniczą oraz wszystkie wypłaty z bankomatów, uprościł również proces otwierania konta osobistego. Zrezygnował też z prowizji od przelewów zagranicznych przekazywanych przez klientów indywidualnych do Ukrainy. Ponadto obywatele Ukrainy mogą liczyć na pomoc i wsparcie zarówno w oddziałach, jak i na infolinii dzięki konsultantom posługującym się językiem ukraińskim. Bank umożliwił też obywatelom Ukrainy złożenie w bankowości elektronicznej wniosku o świadczenie 500+ oraz profilu zaufanego, by mogli łatwo korzystać z usług administracji publicznej. A w swojej aplikacji mobilnej dodał specjalny przelew Pomagam, dzięki któremu jego klienci mogą w prosty sposób przekazać pieniądze na wsparcie dla uchodźców z Ukrainy.

Kolejnym działaniem podjętym przez Bank Millennium na rzecz obywateli Ukrainy było przeznaczenie blisko 1 mln zł na wsparcie organizacji pozarządowych: ogólnopolskich, m.in. Polskiej Akcji Humanitarnej, Caritas Polska, Polskiego Czerwonego Krzyża, Fundacji Ocalenie i lokalnie działających, w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku, czyli w miastach, w których ma swoje siedziby, a także na indywidualne inicjatywy wolontariackie pracowników. W ramach programu Fundacji Banku Millennium słuchaMYwspieraMY pracownicy pomagają osobom z Ukrainy w swoich lokalnych społecznościach. Wolontariusze sami proponują, projektują i organizują pomoc innym. Niosą wsparcie w całej Polsce – działają na dworcach, w punktach pomocowych, szkołach, zaadaptowanych lokalizacjach, placówkach społecznych i festynach. Wspierają stowarzyszenia, fundacje, grupy i osoby fizyczne. Organizują noclegi, mieszkania, miejsca pobytu, posiłki i najpotrzebniejsze rzeczy, edukują (także poprzez zabawę). Od 1 marca do 31 maja 120 wolontariuszy zrealizowało ponad 30 projektów. Dzięki nim pomocy udzielono już blisko 8 tys. osób z Ukrainy – dorosłym i dzieciom. Program wciąż trwa.

Działalność społeczna Banku Millennium zarówno na poziomie ogólnopolskim, jak i lokalnym to ważna część jego strategii. Zaangażowanie na rzecz społeczeństwa i środowiska jest jedną z kluczowych wartości banku. Bank jest sygnatariuszem partnerstwa na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, które wyznacza kierunek naszego działania. Od 2010 roku wchodzi też w skład Respect Indeksu/WIG-ESG dla firm o najwyższych standardach zrównoważonego rozwoju notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Press

KONTAKT

Iwona Jarzębska
dyrektor departamentu public relations
[email protected]

EFEKT

BLISKO1 MLN ZŁ WPARCIA, 120 wolontariuszy, 8 tys. beneficjentów akcji wolontariackich, wsparcie twórców ukraińskich

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.