DB Schenker

JUBILEUSZOWE AKTYWNOŚCI POD HASŁEM ELEVATING LIVES

W RAMACH OBCHODÓW 150-LECIA ISTNIENIA FIRMY DB SCHENKER I JEGO PRACOWNICY PRZEZ CAŁY ROK REALIZUJĄ LICZNE PROJEKTY EKOLOGICZNE I SPOŁECZNE, KTÓRE KSZTAŁTUJĄ ZRÓWNOWAŻONĄ PRZYSZŁOŚĆ I ŁĄCZĄ LUDZI NA CAŁYM ŚWIECIE

Początki działalności Schenkera sięgają 1872 roku, kiedy to Gottfried Schenker założył w Wiedniu swoją firmę. Dziś DB Schenker to jeden z wiodących globalnych dostawców usług logistycznych. Jest obecny w 130 krajach, świadcząc usługi transportu lądowego, lotniczego, oceanicznego oraz logistyki magazynowej.

Na początku 2022 roku firma rozpoczęła celebrację jubileuszu, ogłaszając globalną akcję pod hasłem „Leading the Way Challenge” promującą sport i zdrowy tryb życia wśród pracowników. To wyzwanie, w ramach którego dzięki zaangażowaniu swoich pracowników firma przekaże w ciągu roku do 1,5 mln euro na rzecz czterech organizacji charytatywnych i ekologicznych. Pracownicy pobierają na smartfony specjalnie przygotowaną dla nich aplikację Teamfit, w której rejestrują swoją aktywność fizyczną. Zliczone kilometry przekładają się na wsparcie finansowe dla czterech organizacji, których działalność wspiera realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Środki zebrane w pierwszym kwartale trafiły do WeForest, organizacji działającej na rzecz ochrony środowiska, której celem jest odnowa i ochrona lasów w Brazylii i Etiopii. W drugim kwartale pracownicy wspierają Ocean Conservancy, organizację działającą na rzecz czystych i zdrowych oceanów, zachowania populacji ryb, ochrony unikatowych ekosystemów takich jak Arktyka czy Floryda. Przed nami jeszcze dwa kwartały i dwie kolejne organizacje, które otrzymają pomoc. Wsparcie dla czterech wybranych organizacji ma charakter globalny i angażuje pracowników DB Schenker na całym świecie.

Wiele się dzieje także lokalnie – w Polsce, gdzie DB Schenker rozpoczął właśnie współpracę z Sopot Tenis Klub, obejmując patronatem rozgrywki tenisowe dla najmłodszych. Celem firmy w tym projekcie jest promocja sportowej edukacji oraz wspieranie młodych tenisowych talentów. Sopot Tenis Klub oferuje infrastrukturę oraz zajęcia indywidualne i grupowe w ramach profesjonalnego programu szkoleniowego. Ponadto dzieci objęte są opieką dietetyków, psychologów czy fizjoterapeutów i otrzymują darmowy sprzęt tenisowy oraz ubrania sportowe. Na treningach, zgrupowaniach i turniejach Akademia kładzie nacisk na grę fair play i szacunek dla sportowych rywali.

Kolejna inicjatywa lokalna pod hasłem „Zaopiekuj się drzewkiem” angażuje klientów i partnerów DB Schenker. W maju otrzymali oni sadzonki klonów z prośbą, aby zasadzić przesłane drzewko. Odpowiednio zabezpieczona przesyłka zawierała wszystkie niezbędne informacje na temat sposobu wsadzenia oraz całorocznej pielęgnacji. Inicjatywa ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o środowisko naturalne. W ramach akcji w całej Polsce przybyło 500 drzew. Klony rosną już w firmach, na działkach i w ogródkach. Każdy z nich dostarczy nam życiodajny tlen.

DB Schenker rozwija się w zrównoważony sposób, przyczyniając się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju ONZ (SDGs). Szczególnie istotne dla firmy są cele nr 8,9 i 13. Podejmowane projekty są tego wyrazem, a jubileusz 150-lecia to dobra okazja do dodatkowego zaangażowania na rzecz społeczeństwa i ochrony środowiska.

Press

KONTAKT

Adrianna Morze
head of marketing and communication
North & East Europe
tel. 661 290 273

EFEKTY

1,5 MLN EURO PRZEKAŻE DB SCHENKER czterem organizacjom społecznym i ekologicznym dzięki zaangażowaniu swoich pracowników

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.