Wydanie: PRESS 05-06/2024

Kadrowe tsunami

W ciągu kilku miesięcy pracę w mediach zmieniło w Polsce kilkaset osób. Najwięcej od 1989 roku

Znów potwierdziło się stare powiedzenie: „Zwalniają? Będą zatrudniać!”.

Zatrudniają więc w Krakowie na kopcu Kościuszki oraz w oddziale RMF FM w Warszawie. Ta stacja przeżyła niedawno spore turbulencje. W ciągu ostatnich trzech miesięcy odeszło z niej co najmniej 17 osób, w tym wieloletni, doświadczeni pracownicy.

Ssanie pracowników do elektronicznych mediów publicznych po zmianie władzy nałożyło się na kryzys w RMF, związany z toksycznymi warunkami pracy w tej stacji.

Najpierw trwały kilkumiesięczne działania wewnętrznej komisji, które zdaniem spółki „nie potwierdziły zarzutu mobbingu w rozumieniu Kodeksu pracy. Miały jednak miejsce zachowania, które zostały uznane za naruszenie kodeksu postępowania”. W wyniku działań komisji ze stacją rozstał się Marek Balawajder, szef informacji, wobec którego padło najwięcej zarzutów.

Krzysztof Boczek

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.