Wydanie: PRESS 05-06/2024

Newsy z wyższej półki

Amerykański serwis Puck.news stawia na branżowe newsy i rozpoznawalnych dziennikarzy. Jego model biznesowy jest nadzieją na coraz trudniejszym rynku za oceanem

Puck.news pisze o czterech głównych ośrodkach władzy w USA: Waszyngtonie, Dolinie Krzemowej, Hollywood oraz Wall Street. Tematami przewodnimi serwisu są władza, pieniądze oraz ego – najczęściej liderów odpowiednich branż.

Bohaterami artykułów Puck o mediach są więc np. prezes Disneya Robert A. Iger, przewodnicząca Paramount Global Shari Redstone czy prezes Warner Bros. Discovery David Zaslav. Gdy w wyniku fuzji Discovery i WarnerMedia w kwietniu 2022 roku Zaslav stanął na czele koncernu, redakcja opublikowała tekst „Drogi Zazie, przeczytaj to, zanim rozpocznie się proces łączenia”. Lekko protekcjonalny styl i pisanie o amerykańskich potentatach przy użyciu wyłącznie ich imion lub ksywek jest znakiem rozpoznawczym serwisu Puck. W końcu to klub dla branżowych elit, które dobrze się znają. Jak donosi „The New Yorker”, wśród subskrybentów serwisu są m.in. ustępująca w maju członkini zarządu Mety Sheryl Sandberg, była rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki czy dziennikarka technologiczna Kara Swisher.

Marta Zdzieborska

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.