Wydanie: PRESS 05-06/2024

Kim jest Suwart

Dziennikarze WP, którzy ujawniali afery PiS, obrywają teraz od internautów za niepełne wyjaśnienie sprawy, w którą uwikłał się ich wydawca przed kilku laty

W tej historii jest jak w hitchcockowskim thrillerze. 28 marca br. Wirtualna Polska opublikowała tekst Patryka Słowika zatytułowany „Sienkiewicz, Wrzosek, Wolne Sądy i wniosek. Jak prokurator walczyła o wolne media”. Artykuł stawiał w złym świetle niezwykle popularną prokurator, zasłużoną w walce o niezależną prokuraturę w czasach rządów PiS. Słowik – w skrócie – ujawnił, że Ewa Wrzosek skorzystała z pomocy prywatnej kancelarii, by przygotować pisma wysłane potem do sądów okręgowych w czasie przejmowania mediów publicznych z rąk ludzi PiS.

Materiał Słowika szybko zyskiwał na popularności – sam tweet autora z linkiem do tekstu osiągnął w ciągu dwóch tygodni ponad 300 tys. wyświetleń. Chętnie ten materiał promowała polska prawica. Nic dziwnego, Ewa Wrzosek przez lata uwierała polityków i zwolenników PiS. Prokuratura wszczęła postępowanie, a dystansujące się od niej stanowisko wydało nawet stowarzyszenie Lex Super Omnia, do którego Wrzosek należy.

Krzysztof Boczek

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.