Wydanie: PRESS 07/2010
Blogerzy na Twitterze
Dziennikarze przestają pisać blogi i zastępują je aktywnością w serwisach społecznościowych
Gdy w marcu 2007 roku TVN 24 uruchamiał portal informacyjny Tvn24.pl, dziennikarze stacji garnęli się do pisania blogów. Prowadzili je wtedy m.in. Piotr Marciniak, Maciej Mazur, Jacek Pałasiński, Tomasz Sekielski, Dariusz Prosiecki i Maciej Wierzyński. Później dołączyli inni, np. Paweł Płuska. „Wszystkiemu winien jest Kuba Sufin (szef Tvn24.pl – przyp. red.). Złożył mi propozycję nie do odrzucenia: »Masz pisać blog«. Nie wiedziałem, co to jest...” – zaczynał pierwszy wpis Wierzyński. Ostatni zamieścił – po ponad dwóch latach – w listopadzie ub.r. Nie jest wyjątkiem. Po trzech latach istnienia Tvn24.pl już tylko nieliczni zamieszczają nowe wątki na blogach.
TVN 24 to niejedyna redakcja, która zaproponowała dziennikarzom pisanie blogów. Z podobną inicjatywą wyszły m.in. Radio Zet, RMF FM i „Gazeta Wyborcza”. Dziś coraz więcej z utworzonych na fali tej mody blogów dziennikarskich pozostaje nimi już tylko z nazwy, od dawna nie ma na nich nowych wpisów.
– Funkcję blogów przejęły serwisy społecznościowe – nie ma wątpliwości Sławomir Krenczyk, reporter Radia Zet. Dlatego dziś częściej można go znaleźć na Facebooku. Nie tylko on zamienił internetowy dziennik na społeczności.
Maciej Kozielski
Aby przeczytać cały artykuł:
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter