W nowym "Press": Parafianowicz, sylwetka Piętki, czy Mróz pisze sam?
Zbigniew Parafianowicz: "Ukraińcom nic nie jesteśmy winni, nie walczą by nas ochronić – walczą o swoje przetrwanie"
W nowym Magazynie "Press": Parafianowicz, Mróz, Bralczyk, Babiarz, Sznajderman, Kubisiowska, Czuchnowski, Grzędziński, Kącki, Stanowski, Bojke Danielewski, Kapusta, Mikołajewska, Witwicki, Sajór, Kowalski, Marszał, Hugo-Bader, Chrabota, Pytlakowski, Środa, Chmielarz, Lis, Ćwiąkała, Milewski i Rak.
Na okładce nowego numeru "Press" Zbigniew Parafianowicz (fot. Justyna Cieślikowska/jcstudioset)
***
W nowym numerze Sekcja specjalna: "Medialne R-Ewolucje" (tutaj do pobrania). A także debata „Press” o ESG.
***
Nowy „Press” od początku września do nabycia w salonach prasowych, online na e-sklep.press.pl oraz w App Store i Google Play
***
W najnowszym numerze Magazynu "Press":
- "Ta wojna się nie skończy" – mówi nam Zbigniew Parafianowicz i dodaje: "Ukraińcom nic nie jesteśmy winni, nie walczą, by nas ochronić – walczą o swoje przetrwanie" (kliknij tutaj)
- "Twitter to nie redakcja" – „Dałem się wkręcić jak wielu innych, tyle tylko że Stanowski nie zrobił żadnej prowokacji dziennikarskiej" – tłumaczy Czuchnowski (kliknij tutaj)
- "Hamulcowi" – w TVP nadal pracują profesjonaliści, którzy wysługiwali się poprzedniej władzy. Babiarz nie jest wyjątkiem (kliknij tutaj)
- "Hegen kopista" – niemiecki fotograf kupił książkę Kacpra Kowalskiego i skopiował prawie wszystkie rozwiązania – nawet most na okładce (kliknij tutaj)
- "Zdechł pies, umarł autorytet" – sprawa profesora Bralczyka przypomniała, że Polacy nie umieją toczyć sporów. Od razu wytaczają najcięższe działa (kliknij tutaj)
- "Coś nieprawdopodobnego" – „NIE” rok po roku straciło troje redaktorów naczelnych. Pismo dobija śmierć za śmiercią (kliknij tutaj)
- "Fakty o fakt checkingu" – literatura faktu trafia na przemiał. Sznajderman przepraszała wnuka Tatarkiewicza, Pajączkowska pomyliła sprawców, a Kubisiowska uraziła syna Kory (kliknij tutaj)
- "Niezdarna praca zdalna" – konieczność pracy w redakcji to dziś powód do zwolnienia się z pracy (kliknij tutaj)
- "Tajemnica dziennikarska" – dlaczego piszemy o chorobach celebrytów i polityków, ale o problemach dziennikarzy dopiero jeśli umrą? (kliknij tutaj)
- "Do meritum" – w internecie zyskują popularność ludzie skracający newsy do krótkiej historii
- "Ktoś inny" – Remigiusz Mróz nie lubi trudnych pytań dziennikarskich, ale uśmiecha się, zakładając maskę sympatycznego człowieka. To zachowanie jest doskonale wyćwiczone, choć zdradza go spięta mimika (kliknij tutaj)
- "Samotność scenarzysty" – Krzysztof Rak, scenarzysta "Bogów", zdradza tajniki warsztatu i ujawnia, że dziennikarz ma na starcie przy pisaniu łatwiej (kliknij tutaj)
- "Dźwięk zły" – przez brak postsynchronów nie możemy zrozumieć, co mówią aktorzy w polskich filmach (kliknij tutaj)
- "Dorabianie u Muska" – ile i czy w ogóle da się zarobić na aktywności na platformie X?
- "Paryski kociołek" – tenisista pokonany przez Djokovicia ocierał łzę, kierując w stronę kamery nadgarstek z rolexem (kliknij tutaj)
- "Szef operowego gangu" – sylwetka Piotra Piętki, CEO Pubicisu (kliknij tutaj)
A ponadto:
Debata „Press” o ESG
Oraz sekcja specjalna: "Medialne R-Ewolucje" (tutaj do pobrania)
***
Nowy „Press” od początku lipca do nabycia w salonach prasowych, online na e-sklep.press.pl oraz w App Store i Google Play
***
(fot. Justyna Cieślikowska/jcstudioset)
(fot. Justyna Cieślikowska/jcstudioset)
(fot. Justyna Cieślikowska/jcstudioset)
(CP, 02.09.2024)