Temat: biura reklamy

Wydanie: BIURA REKLAMY 2023

Multikino Media

JOANNA OCZKOWSKA dyrektor sprzedaży, MARIUSZ SPISZ prezes zarządu

Mariusz Spisz
prezes zarządu

Joanna Oczkowska
dyrektor sprzedaży

Kontakt:

ul. Przeskok 2,
00-032 Warszawa
tel. 22 223 00 00
[email protected]
Multikinomedia.pl

Według danych serwisu Boxoffice.pl oraz naszych analiz frekwencja w kinach w 2022 roku osiągnęła 42,5 mln widzów. To ponad 70 proc. liczby osób, które skorzystały z kinowej oferty w rekordowym 2019 roku. Zakładamy, że w tym roku ten wzrostowy trend się utrzyma. Zwłaszcza że w tegorocznej ofercie znalazło się kilka hitów, takich jak „Avatar: istota wody” (premiera w połowie grudnia ub.r.), na który przez pięć tygodni zakupiono w Polsce ponad 3 mln biletów, siódma część „Mission: Impossible” z Tomem Cruise’em, „Oppenheimer” Christophera Nolana, czwarta odsłona „Johna Wicka” i trzecia „Strażników galaktyki”, kolejne przygody Indiany Jonesa, „Barbie” z Margot Robbie i Ryanem Goslingiem, druga część „Diuny” i kilka rodzimych produkcji z gwiazdorską obsadą. A wzrost frekwencji w kinach oznacza wzrost przychodów z reklamy kinowej i jej większą efektywność dla naszych klientów.

To właśnie zasięgi, które gwarantujemy reklamodawcom, oraz obecność w dużych miastach są kluczowymi atutami naszej oferty. A także niestandardowe działania: od projektów łączących emisję reklam na kinowych ekranach z działaniami przed obiektami i w ich wnętrzach, po szyte na miarę projekty ambientowe. Od lat współpracujące z nami firmy bardzo cenią sobie nasze niestandardowe działania, dlatego w drugim kwartale br. we współpracy z nowymi partnerami wznowimy projekt dla kobiet oraz rozpoczniemy cykl filmowy dla widzów szukających ambitnego kina. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne dla naszych klientów są pogłębione dane jakościowe, które im udostępniamy. Dlatego w tym roku chcemy kontynuować i poszerzyć współpracę z YourCX, żeby nadal regularnie badać tysiące widzów miesięcznie. Dzięki zebranym danym przygotowywane kampanie reklamowe będą jeszcze efektywniejsze.

MEDIA

Kino: Multikino Media – 49 kin, 342 ekrany w 37 miastach, w tym: sieć Multikino (45 kin, 323 ekrany), oraz cztery kina niezależne (Luna, Muranów, Nowe Horyzonty, Cinema One) – w sumie osiem kin w Warszawie, cztery w aglomeracji śląskiej, trzy w Poznaniu, 2 we Wrocławiu oraz kina w pozostałych dużych miastach (m.in. Gdańsk, Kraków, Łódź, Szczecin)

HIT 2022

W 2022 roku do naszej oferty dla reklamodawców dołączył 49 obiekt – Multikino w Gemini Park w Tychach. Kino ma siedem sal kinowych, które łącznie mieszczą ponad 540 osób. Wszystkie sale są wyposażone w najnowocześniejsze projektory Barco SP4K – poza Multikinem Gemini Park tylko dwa multipleksy w Polsce oferują tak innowacyjne rozwiązania. Poza najwyższą jakością projekcji widzowie mogą liczyć również na wyjątkowy komfort podczas oglądania filmów, ponieważ kino zostało w pełni wyposażone w najnowocześniejsze na polskim rynku, elektrycznie sterowane fotele SuperVIP. Dzięki temu seanse w Multikinie Gemini Park można oglądać w pozycji półleżącej – widz decyduje o ustawieniu fotela, samodzielnie nim sterując.

Ponadto w minionym roku zakończył się proces rebrandingu kin Cinema3D na Multikino. Od 28 października Multikino Media ma w ofercie 45 kin sieci Multikino i cztery kina studyjne.

W przeciągu ostatnich miesięcy umożliwiliśmy łączenie działań reklamowych w kinie z działaniami na TikToku na profilu @multikinopolska. Z tej możliwości skorzystały takie marki jak Lays czy Coca-Cola. Natomiast największą popularnością cieszyły się reklama na wielkim ekranie, digital postery oraz reklama na www.multikino.pl, z której korzystają dystrybutorzy filmowi.

Przychody z reklamy kinowej w 2022 roku osiągnęły 70 proc. przychodów z rekordowego 2019 roku. Do grona naszych klientów dołączyły platformy streamingowe i banki.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.