Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 12, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie wydanie książki księcia Harry’ego. 3 tys. egzemplarzy pierwszego dnia

Premiera książki planowana jest na 8 marca (screen: Marginesy)

We wtorek 10 stycznia na stronie wydawnictwa Marginesy ruszyła przedsprzedaż polskiego wydania książki księcia Harry’ego - "Spare”. Publikacja pod polskim tytułem "Ten drugi” w pierwszym dniu sprzedała się w ponad 3 tys. egzemplarzy.

Premiera planowana jest na 8 marca, czyli niemal dwa miesiące po ukazaniu się tego tytułu w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii.

Jak mówi nam Katarzyna Rudzka z wydawnictwa Marginesy, "Ten drugi” cieszy się już ogromnym zainteresowaniem w mediach społecznościowych. Internauci i dziennikarze dopytują również o udostępnienie fragmentów książki - zielone światło w tej sprawie Marginesom musi jednak dać najpierw amerykański wydawca tytułu - Random House.

- Książka księcia Harry’ego obwarowana jest różnymi obostrzeniami i musimy do nich się stosować - tłumaczy Katarzyna Rudzka, zdradzając, że wydawnictwo kupiło prawa do tego tytułu w ramach pre-empt (oferty z prawem pierwszeństwa).

- W tym przypadku nie było przetargu, tylko liczyła się szybkość działania. Obyło się bez żmudnych negocjacji z teamami prawniczymi, jakie często towarzyszą negocjacjom w sprawie biografii lub autobiografii celebrytów. Wysłaliśmy naszą ofertę w lipcu 2021 roku i już po maksymalnie dwóch tygodniach została przyjęta - opowiada Rudzka, nie chcąc zdradzić, ile wydawnictwo zapłaciło za kupienie praw do książki.

Jak dodaje, od momentu zawarcia umowy aż do października ub.r. Marginesy zobowiązane były do nieujawniania informacji na temat zawarcia kontraktu. Dopiero po ogłoszeniu światowej premiery przez Random House do publicznej wiadomości podano listę wydawców zagranicznych.

Rudzka dodaje, że wydawnictwo w dużej mierze będzie teraz opierać się na promocji materiałów od zagranicznych partnerów, czyli wydawcy amerykańskiego i brytyjskiego. - Wiemy już, że książę Harry będzie udzielał wywiadów wybranym partnerom medialnym z zagranicy, czy znajdzie czas dla polskich dziennikarzy? Zobaczymy… - mówi.

Tymczasem w dniu premiery oryginału książki TVN 24 i serwis TVN24 GO wyemitowały godzinny wywiad z księciem Harrym dla programu "60 Minutes" w amerykańskiej stacji CBS. Kilka dni później rozmowę wyemituje telewizja TVN, a cała rozmowa trafiła już do serwisu Player.

(MZD, 12.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.