Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 30, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Książę Harry chce od wydawcy "Daily Mail" 2 mln funtów tytułem opłat prawnych

Książę Harry niedawno odstąpił od procesu z "Mail on Sunday", ale jego prawnicy znów atakują wydawcę (fot. Wikimedia Commons)

Prawnicy księcia Harry'ego zwrócili się do londyńskiego sądu o nakazanie wydawcy tabloidu "Daily Mirror" zapłaty prawie 2 mln funtów tytułem części opłat prawnych wydanych na udowodnienie, że Mirror Group Newspapers naruszyło jego prywatność. Chodziło o włamania do telefonu i użycie nielegalnych środków potrzebnych do uzyskania prywatnych informacji na jego temat.

W zeszłym miesiącu książę Sussex otrzymał 140 tys. funtów odszkodowania. Sąd uznał wtedy, że 15 z 33 artykułów na temat Harry'ego, które były przedmiotem pozwu księcia, powstało w efekcie podsłuchiwania jego telefonu bądź innego niezgodnego z prawem zbierania informacji. Stanowiło to jednak tylko ułamek kwoty, o jaką zabiegał, choć było to sporym zwycięstwem w krucjacie przeciwko brytyjskim mediom.

Czytaj też: X blokuje wyszukiwanie "Taylor Swift" po zalewie obscenicznych podróbek od AI

Według mediów, książę Harry w tym roku powróci przed sąd w podobnych procesach przeciwko wydawcom "The Sun" i "Daily Mail". Poniedziałkowa rozprawa dotyczyła opłat prawnych za proces, w którym Harry był jednym z czterech powodów. 

Sędzia stwierdził, że naruszona została prywatność wszystkich czterech, ale odrzucił sprawy wniesione przez aktorkę Nikki Sanderson i Fionę Wightman, byłą żonę komika Paula Whitehouse’a, ponieważ zostały wniesione zbyt późno. Przyznał natomiast aktorowi Michaelowi Turnerowi 31 tys. funtów.

Czytaj też: Netflix zamierza wycofać najtańszy pakiet bez reklam. Będzie pakiet z reklamami

(MAC, 30.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.