Temat: książki

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 05, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawnictwo Altenberg Radosława Kotarskiego przyniosło 1,4 mln zł zysku

Radosław Kotarski prowadzi teleturniej "Va Banque" (fot. materiały prasowe)

Wydawnictwo książkowe Altenberg, należące do Radosława Kotarskiego, w 2023 roku miało 7,3 mln zł przychodów ze sprzedaży i 1,4 mln zł zysku netto.

Ze sprawozdania złożonego w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że przychody wydawnictwa w porównaniu z 2022 rokiem wzrosły o 27,1 proc.

Czytaj też: Agnieszka Filipiak, Konrad Sadurski oraz Maciej Gajek zastępcami naczelnej „Forbes” i „Forbes Women”

Koszty działalności operacyjnej były wyższe o 24,2 proc. i wyniosły 5,6 mln zł. O 24,7 proc. wzrosły wydatki na usługi obce – do 5,1 mln zł. Na wynagrodzenia wydano 406 tys. zł (11,4 proc. więcej).

Wydawnictwo Altenberg zakończyło 2023 rok z 1,4 mln zł zysku netto (o 32,1 proc. w górę). Zysk trafi na dywidendę. Na ten cel przeznaczono też dodatkowo 560 tys. zł z kapitału zapasowego.

Ponadto spółka Alt.pl, prowadząca m.in. księgarnię internetową, a od 2022 także działalność w zakresie kampanii marketingowych z użyciem wizerunku Radosława Kotarskiego oraz dotyczącą wydawania książek, w 2023 miała 3,2 mln zł przychodów ze sprzedaży (54,6 proc. w dół), 2,2 mln zł kosztów działalności operacyjnej (43,6 proc. w dół) i 1,02 mln zł zysku netto (2,7 mln zł rok wcześniej). Zysk z 2023 roku przeznaczono na dywidendę (oraz dodatkowo 903 tys. zł z kapitału zapasowego).

Czytaj też: Jakub Szymczuk zrezygnował ze stanowiska pierwszego fotografa prezydenta Andrzeja Dudy

Nakładem wydawnictwa Altenberg ukazały się książki nie tylko Radosława Kotarskiego, ale i m.in. Tomasza Kammela, Pauliny Mikuły, Urszuli Chińcz i Rafała Gębury.

Radosław Kotarski w TVP miał program podróżniczo-historyczny "Podróże z historią", współprowadził też teleturniej "Tylko Ty!". Na YouTube ma kanał Polimaty, którego prowadzenie zawiesił w lutym 2022 roku po prawie 10 latach działalności. Od kwietnia br. prowadzi teleturniej "Va Banque" w TVP 2 (zastąpił Przemysława Babiarza).

Firmy Altenberg i Alt.pl przez cypryjską spółkę Kashmir Limited kontroluje Radosław Kotarski.

Czytaj też: Rosja atakuje igrzyska w Paryżu filmem AI z fałszywym Tomem Cruisem

(MNIE, 05.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.