Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 13, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Książę Harry pozwał "Mail on Sunday", ale musi pokryć koszty związane z obroną gazety

Książę Harry nie chciał być członkiem rodziny królewskiej, ale chciał korzystać z przysługującej rodzinie ochrony (fot. Wikimedia Commons/UK Government)

Brytyjski są uznał, że książę Harry musi pokryć koszty obrony gazety "Mail on Sunday", bo istnieje "realna perspektywa", że obroni się ona przed jego zarzutami.

Mieszkający obecnie w Stanach Zjednoczonych członek rodziny królewskiej pozwał w ubiegłym roku Associated Newspapers Limited za artykuł dotyczący konfliktu z ministerstwem spraw wewnętrznych w sprawach związanych z jego prawem do ochrony osobistej po tym, jak książę zrezygnował z wykonywania obowiązków członka rodziny królewskiej. "Jak książę Harry próbował utrzymać w tajemnicy swoją prawną walkę z rządem o ochroniarzy... a następnie - zaledwie kilka minut po tym, jak historia się rozeszła - jego machina PR-owa próbowała przedstawić pozytywny wydźwięk w sporze" - napisano w nagłówku. Prawnicy księcia przekonywali, że materiał był niedokładny i sugerował, że Harry "kłamał" i "cynicznie" próbował wprowadzić w błąd opinię publiczną. Associated Newspapers Limited utrzymuje, że artykuł nie spowodował "poważnej szkody" dla reputacji Harry'ego i wyrażał "uczciwą opinię".

Prawnicy księcia Harry'ego chcieli, by sąd odrzucił tę linię obrony, sędzia jednak uznał, że Associated Newspapers Limited ma "realną perspektywę" na uargumentowanie stanowiska w zasadniczym procesie i w związku z tym powód został zobowiązany do pokrycia do 29 grudnia kosztów sądowych gazety w wysokości 48 447 funtów.

Jeśli strony nie dojdą do ugody, właściwy proces o zniesławienie odbędzie się między majem a lipcem przyszłego roku i potrwa trzy-cztery dni.

(MAC, 13.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.