Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

News 24 bez naczelnego, bo Jan Pawlicki działa w wojsku. "Bywa w stacji"

Pawlicki jest związany z Wojskami Obrony Terytorialnej już od kilku lat (screen: YouTube/Polskie Radio)

Jan Pawlicki, redaktor naczelny News 24 (Astro), od około 1,5 miesiąca jest na urlopie, bo skupia się na aktywności wojskowej w ramach Wojsk Obrony Terytorialnej. Stacja chce rozmawiać z nim o formule dalszej współpracy.

– Jestem na urlopie, bo mam zajęcia w wojsku, prowadzę szkolenia. Wojsko mnie teraz potrzebuje – mówi Jan Pawlicki "Presserwisowi". I dodaje: – Teraz mnie nie ma, gdyby zsumować okres mojej nieobecności, dałoby to około 1,5 miesiąca.

Jan Pawlicki "bywa w stacji"

Pawlicki nie chciał jednak powiedzieć, kiedy powróci do stacji, odsyłając do jej kierownictwa.

Czytaj też: TVN 24 liderem kanałów informacyjnych, News 24 ze śladowym udziałem

– Jesteśmy w trakcie rozmów, jak Jan Pawlicki chce to pogodzić – mówi tylko Karolina Szymańska, dyrektorka News 24. Jak dodaje, Pawlicki "bywa w stacji" i na razie "jakoś godził te dwie funkcje".

Jan Pawlicki jest związany z WOT już od kilku lat. W 2019 roku w poranku "Siódma 9", emitowanym w rozgłośniach katolickich, mówił, że zawsze chciał służyć w wojsku. "Ale nie było takiej formy, która pozwoliłaby to godzić z normalną pracą zawodową, moją codzienną aktywnością, a po stworzeniu WOT-u taka okazja się pojawiła" – stwierdził.

Każdy pracownik ma obowiązek zapoznać pracodawcę z wykazem dni, w których odbywa szkolenia w WOT. Na czas tzw. szkolenia ciągłego i dni, w których pracownik pełni służbę w trybie tzw. natychmiastowego stawiennictwa, pracodawca udziela mu urlopu bezpłatnego. Aby dołączyć do Wojsk Obrony Terytorialnej, trzeba być pełnoletnim, zdrowym, niekaranym i nie pełnić innego rodzaju służby wojskowej. Po złożeniu wniosku o przyjęcie odbywa się rozmowę kwalifikacyjną.

News 24 nie realizuje założeń programowych

Redaktorem naczelnym News 24 Jan Pawlicki został w maju br., zastępując Andrzeja Andrysiaka. W przeszłości był m.in. dyrektorem TVP 1 oraz pełnomocnikiem zarządu TVP ds. wewnętrznej produkcji filmowej i serialowej (już po objęciu funkcji prezesa TVP przez Jacka Kurskiego).

Czytaj też: Jackowi Kurskiemu kończy się okres wypowiedzenia i chce być ministrem

News 24 wystartował 1 marca br. Od kwietnia nadaje reklamy, za sprzedaż których odpowiada TVN Media. W październiku stacja miała średnio poniżej 0,01 proc. udziału w grupie ogólnej 4+. W listopadzie mocno poszerzyła zasięg, trafiając do UPC Polska i Play Now. UPC Polska i Play (obie z Grupy Play) na koniec trzeciego kwartału miały łącznie 1,97 mln klientów usług stacjonarnych i dla domu, w tym usług telewizyjnych.

Jak informujemy w artykule "Kanał o zapachu curry" w magazynie "Press", byli dziennikarze News 24 krytykują stację m.in. za nierealizowanie założeń programowych.

Spółka Astro, nadawca kanału News 24, w trzecim kwartale 2022 roku miała 1,45 mln zł straty netto przy 528,75 tys. zł przychodów ze sprzedaży. Z kolei od początku stycznia do końca września Astro zanotowała 4,79 mln zł straty netto i 1,97 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Czytaj też: Nowy „Press”: Jacoń mówi o walce, Manowska koloryzuje, Lis milczy, a Świrski tropi zdrajców

(MNIE, 28.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.