Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jackowi Kurskiemu kończy się okres wypowiedzenia i chce być ministrem

Jacek Kurski od czasu odejścia z TVP na początku września już kilka razy spotkał się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Jacek Kurski, były prezes Telewizji Polskiej, ma obiecane miejsce na liście Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych – poinformował "Newsweek Polska".

Dziennikarka tygodnika Renata Grochal ujawniła, że Jacek Kurski od czasu odejścia z TVP na początku września już kilka razy spotkał się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Kurski ministrem cyfryzacji?

Z informacji Grochal wynika, że Kaczyński miał obiecać Kurskiemu miejsce na liście PiS w najbliższych wyborach parlamentarnych, a Kurski chciałby kandydować z Warszawy albo z Mazowsza.

Czytaj też: TVP wydała 2,7 mln zł na październikową kampanię billboardową SwipeTo.pl

Na początku grudnia Kurskiemu kończy się okres wypowiedzenia w TVP. Według Renaty Grochal z "Newsweeka" ma przekonywać szefa PiS, by mianował go ministrem cyfryzacji.

Od miesięcy były prezes TVP miał namawiać Kaczyńskiego do wymiany premiera i reaktywacji ministerstwa cyfryzacji.

Walka o powrót

"Jacek walczy o powrót. Już w listopadzie miał wejść do rządu, ale trudno powiedzieć, jak długo prezes będzie trzymał go w przedpokoju" – powiedział bliski doradca Jarosława Kaczyńskiego, cytowany przez "Newsweek".

Czytaj też: "Dwie legendy" w jednej stacji. Co zrobi w Polsacie Miszczak, czego nie zrobiła Terentiew

O tym, że Jacek Kurski po odejściu z telewizji publicznej miałby zostać ministrem cyfryzacji, we wrześniu pisał Mariusz Gierszewski, reporter Radia Zet.

5 września na stanowisku prezesa TVP Jacka Kurskiego zastąpił Mateusz Matyszkowicz.

Czytaj też: Autor memów w Sekcji Gimnastycznej szuka wsparcia, bo stracił pracę

(KOZ, 28.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.