Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 01, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Aleksandra Wojtyczka, wiele lat pracowała w TVP Katowice

Aleksandra Wojtyczka przez lata pracowała w dziale realizacji TVP Katowice (Screen: SCK/facebook)

Nie żyje Aleksandra Wojtyczka - przez wiele lat związana była z katowickim ośrodkiem Telewizji Polskiej. O jej śmierci poinformowało Siemianowickie Centrum Kultury, gdzie pracowała po odejściu ze stacji.

Aleksandra Wojtyczka przez lata pracowała w dziale realizacji TVP Katowice. Dziennikarze wspominają jej nieprzeciętną aktywność. Także po drugiej stronie kamery: była m.in. bohaterką programu ekologicznego "Ekoagent", promowała bowiem upcykling.

"Przez pierwsze trzy miesiące trwania wojny w Ukrainie była jedną z tych osób, które regularnie prowadziły animacje dla uciekających przed wojną dzieci, które przebywały w punkcie noclegowo-wytchnieniowym na Pszczelniku" - wspominają z kolei przyjaciele z Siemianowickiego Centrum Kultury.

Z telewizji odeszła po 2015 roku i znalazła pracę w SCK. Zmarła w nocy z soboty na niedzielę po walce z ciężką chorobą.

(PAR, 01.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.