Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 01, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Łukasz Miąsik nowym dyrektorem TVP 3 Katowice. Zastąpił Wojciechowskiego

Łukasz Miąsik wcześniej przez rok pracował w TVS, kilka lat temu przeniósł się do Warszawy, gdzie został reporterem "Panoramy" (YouTube/TVP Katowice)

Łukasz Miąsik przejął obowiązki dyrektora TVP3 Katowice - informuje działający na Śląsku i w Zagłębiu portal Slazag.pl. Miąsik z Telewizją Polską jest związany od 2009 roku.

W czwartek, 1 grudnia, nowym dyrektorem TVP3 Katowice został Łukasz Miąsik. Z Telewizją Polską jest związany od 2009 roku, kiedy dołączył do zespołu "Aktualności". "Wcześniej przez rok pracował w TVS. Kilka lat temu awansował i przeniósł się do Warszawy, gdzie został reporterem "Panoramy" – przypomina Slazag.pl

Czytaj też: Maciej Wojciechowski, dyrektor TVP 3 Katowice, odwołany

Jak wczoraj poinformował Press.pl, Maciej Wojciechowski stracił stanowisko dyrektora-redaktora naczelnego TVP Katowice po decyzji prezesa Mateusza Matyszkowicza. Wojciechowski osobiście odebrał odwołanie w siedzibie TVP w Warszawie.

Wcześniej pisaliśmy, zarząd TVP powołał specjalną komisję, która ma wyjaśnić sprawę mobbingu w TVP Katowice. Komisja zajmuje się "informacjami dotyczącymi niewłaściwych zachowań w kontaktach międzyludzkich występujących w Oddziale TVP S.A. w Katowicach".

Nieoficjalnie mówi się też o tym, że na Śląsku trwa tropienie stronników marszałka Jakuba Chełstowskiego, który w zeszłym tygodniu ogłosił odejście z PiS, czym sprawił, że Prawo i Sprawiedliwość straciło większość we władzach województwa. Odwołanie Wojciechowskiego może mieć związek z tą akcją.

Czytaj też: Rząd chce ustawowo zapewnić kanałom TVP najlepsze pozycje u operatorów

(MAT, 01.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.