Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 30, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Maciej Wojciechowski, dyrektor TVP 3 Katowice, odwołany

Maciej Wojciechowski w listopadzie 2018 roku zastąpił Tomasza Szymborskiego w roli dyrektora TVP Katowice (screen: Katowice.tvp.pl)

Maciej Wojciechowski nie jest już dyrektorem-redaktorem naczelnym TVP Katowice - ustalił "Presserwis". Z naszych informacji wynika, że w środę Macieja Wojciechowskiego ze stanowiska odwołał prezes Telewizji Polskiej Mateusz Matyszkowicz.

Jak informowaliśmy, zarząd TVP powołał specjalną komisję, która ma wyjaśnić sprawę mobbingu w TVP Katowice. Komisja zajmuje się "informacjami dotyczącymi niewłaściwych zachowań w kontaktach międzyludzkich występujących w Oddziale TVP S.A. w Katowicach". 

Nieoficjalnie dowiadujemy się też, że na Śląsku trwa tropienie stronników marszałka Jakuba Chełstowskiego, który w zeszłym tygodniu ogłosił odejście z PiS, czym sprawił, że Prawo i Sprawiedliwość straciło większość we władzach województwa. Odwołanie Wojciechowskiego może mieć związek z tą akcją.   

Maciej Wojciechowski kierował TVP Katowice od listopada 2018 roku, kiedy zastąpił na stanowisku Tomasza Szymborskiego. Poprzednio kierował regionalną agencją producencką w oddziale. Wojciechowski był już w przeszłości (od 2004 roku) dyrektorem TVP Katowice. Od września 2006 roku – za prezesury Bronisława Wildsteina – kierował Jedynką, a potem był doradcą kolejnego prezesa TVP, Andrzeja Urbańskiego. Jeszcze wcześniej był naczelnym "Dziennika Zachodniego" i "Dziennika Łódzkiego" (wtedy Polskapresse).

(KOZ, 30.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.