Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Szymborski, wicedyrektor TVP Katowice, zawieszony

Tomasz Szymborski zarządza TVP Katowice od 2016 roku (fot. TVP Katowice/youtube)

Wicedyrektor TVP Katowice Tomasz Szymborski został zawieszony w obowiązkach - wynika z informacji „Presserwisu”. W piątek w ubiegłym tygodniu prace zakończyła komisja antymobbingowa TVP, która badała stosunki w katowickim ośrodku.

Tomasz Szymborski został zawieszony w obowiązkach wicedyrektora TVP Katowice z początkiem tygodnia. Szymborski miał zostać zawieszony za nieprawidłowości w pracy z dziennikarzami, których dopuścił się cztery lata wcześniej. Nie miała na to wpływu komisja antymobbingowa TVP, która działała w katowickim ośrodku od listopada do grudnia br.

Szymborski był dyrektorem TVP Katowice od marca 2016 do listopada 2018 roku. Wcześniej pracował też w "Rzeczpospolitej", "Trybunie Śląskiej" i radiu RMF FM. Jako współpracownik pisał na łamach "Dziennika Zachodniego", jednej z największych gazet regionalnych w Polsce. W mediach społecznościowych znany był z opinii wzbogaconych o wulgaryzmy.

Biuro prasowe TVP zapytane przez „Presserwis” o przyczyny zawieszenia Tomasza Szymborskiego nie udzieliło odpowiedzi.

(PAR, 14.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.