Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 16, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Samochód TVP Katowice potraktowany kamieniami w centrum miasta

Samochód uszkodzono w biały dzień w jednym z najruchliwszych punktów w mieście (Screen: TVP Katowice)

Katowicka policja poszukuje sprawcy uszkodzenia samochodu Telewizji Katowice. Nieznany na razie sprawca kamieniem uderzył w szybę oznakowanego wozu reporterskiego. Policja oczekuje od TVP na formalne zgłoszenie uszkodzenia mienia. 

Do zdarzenia doszło w środę. - Samochód był zaparkowany przed budynkiem katowickiego sądu przy ul. Andrzeja, reporterzy TVP Katowice wykonywali w budynku nagrania - mówi "Presserwisowi" podkom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowy katowickiej komendy miejskiej policji. - W międzyczasie ktoś uderzył w szybę samochodu kamieniem, powodując tzw. "pajączka".

Zniszczenie nie jest duże, ale zgodnie z przepisami samochód z uszkodzoną przednią szybą nie może być dopuszczony do ruchu. Policja przyjęła ustne zawiadomienie o zdarzeniu. - Ponieważ w przypadku zniszczenia i uszkodzenia mienia ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego, czekamy na oficjalne zgłoszenie - informuje podkom. Żyłka.

Sprawą zajmują się policjanci z komisariatu I w Katowicach. Ich zadanie będzie ułatwione, ponieważ do zdarzenia doszło w miejscu, gdzie funkcjonuje wiele kamer monitoringu wizyjnego.

(PAR, 16.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.