Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 09, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kinga Jasionowska zwolniona z TVP Katowice. Komisja antymobbingowa zakończyła przesłuchania

Kinga Jasionowska ma zakaz wstępu na teren TVP Katowice (fot. archiwum)

Kinga Jasionowska, wydawczyni programów, a wcześniej wydawczyni "Aktualności", została zwolniona z TVP Katowice. To może mieć związek z pracami komisji antymobbingowej, która przez miesiąc działała w katowickim ośrodku.

W czwartek komisja antymobbingowa zakończyła przesłuchania wszystkich pracowników TVP Katowice, którzy chcieli zeznawać w sprawie mobbingu w telewizji.

Jasionowska z zakazem wstępu

Jednocześnie z pracą pożegnała się Kinga Jasionowska, wydawczyni, która niemal równo rok temu została odsunięta od pracy w redakcji regionalnego programu informacyjnego "Aktualności". Jak dowiaduje się "Presserwis", Jasionowską pozbawiono wstępu do telewizji.

Czytaj też: Aktor Krystian Kukułka prezenterem serwisów TVP Info

Na decyzję komisji, która nadal ocenia zebrane dowody, czeka dziennikarz i prezenter "Aktualności" Marek Durmała. To były szef programu informacyjnego, który podobnie jak Jasionowska stracił stanowisko rok temu po kontroli przeprowadzonej przez biuro kontroli i audytu wewnętrznego TVP.

Przez ostatni rok Kinga Jasionowska współpracowała jako wydawca z Markiem Durmałą przy tworzeniu programu "AgroRozmowy". Jak twierdzi źródło "Presserwisu", przez ten rok zarówno ona, jak i Marek Durmała powtarzali, że wrócą do "Aktualności", co powodowało, że głównie młodzi dziennikarze nie czuli się komfortowo.

"Dyskryminacja ze względu na wiek"

To właśnie oni już w ubiegłym roku pisali w liście do wydawcy "Aktualności", że padają ofiarami "ośmieszania, poniżania i dyskryminacji ze względu na wiek lub staż pracy".

Czytaj też: Już rok TK mrozi sprawę dotyczącą dostępu do informacji publicznej. "Władzy to pasuje"

Z Kingą Jasionowską nie udało nam się wczoraj skontaktować.

Jak twierdzą pracownicy katowickiej telewizji, już po ubiegłorocznym audycie Jasionowskiej i Durmale groziło zwolnienie. Ale nie zdecydował się na to ówczesny dyrektor ośrodka i redaktor naczelny Maciej Wojciechowski.

Wojciechowski został zwolniony 30 listopada. Na stanowisku dyrektora zastąpił go Łukasz Miąsik, który pracę w TVP Katowice zaczął w 2009 roku. Był związany z "Aktualnościami". Kilka lat temu przeszedł do ogólnopolskiej "Panoramy", gdzie został reporterem.

Czytaj też: REM o reporterach Polsatu: Dziennikarskie prowokacje dozwolone, jeśli są w interesie publicznym

(PAR, 09.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.