Ambasador Gmyz, trefniś Wróbel, zakazany Pollack
W ucho, odpukać, jeszcze nie dostałem, ale w sklepie słyszę: „Proszę powiedzieć panu prezesowi...” – opowiada w najnowszym „Press” Mikołaj Cieślak, odtwórca roli Mariusza w „Uchu Prezesa”. O sobie mówi: - Jestem człowiekiem niczyim.
Kto kogo udostępnia na Twitterze. Którzy dziennikarze odpowiadają najczęściej innym dziennikarzom, a którzy dostają najwięcej odpowiedzi na swoje tweety. Stanisław M. Stanuch na podstawie retweetów zbadał sieć powiązań dziennikarzy na Twitterze. Sprawdź w „Press”, do którego dziennikarskiego plemiona należysz.
Pokaż w „Press” swoje biurko - a powiemy ci, jakim jesteś redaktorem naczelnym. Tym razem pod lupę wzięliśmy biurko redaktora naczelnego „Polityki” Jerzego Baczyńskiego. Dzięki temu poznaliśmy moc ołówka.
Żaden dziennikarz BBC nie wziąłby udziału w nieformalnym obiedzie z premierem. Tymczasem w Warszawie nikogo nie bulwersuje, że redaktorzy naczelni chodzą na obiady z premierami. Co na to naczelni spoza stolicy – czytaj w „Press”.
Cezary Gmyz korespondentem TVP w Berlinie został we wrześniu ub.r., a już w styczniu trafił do rankingu stu najbardziej żenujących mieszkańców stolicy Niemiec. W „Press” opisujemy, jak Gmyz pomylił posadę ambasadora z rolą korespondenta zagranicznego.
Kiedy ktoś narzeka, że napisałem znów coś nieładnego o Austrii, odpowiadam, że nie jestem z organizacji turystycznej – mówi mieszkający w Wiedniu ceniony pisarz Martin Pollack. W rozmowie z Cezarym Łazarewiczem tłumaczy, dlaczego nawet gdy boli, trzeba pisać prawdę.
Co czytają architekci, nauczyciele prawnicy, inżynierowie, lekarze.... Po raz pierwszy publikujemy rankingi czytelnictwa prasy w wybranych grupach zawodowych. Dane niedostępne w tradycyjnych analizach przygotowała dla „Press” spółka Polskie Badania Czytelnictwa. Obowiązkowa lektura dla wszystkich wydawców.
Prawica uważa, że zdradził, a lewica nie zamierza go uznać za swojego. Jan Wróbel robi swoje, nie przejmując się strzałami z obu stron. W najnowszym „Press” sylwetka najbardziej znanego nauczyciela, który docenił siłę mediów.
Marzysz o stażu zagranicznym? Przeczytaj w najnowszym „Press”, jak aplikować skutecznie. Beata Biel, Vadim Makarenko, Robert Socha, Maciek Nabrdalik i Grzegorz Piechota radzą, jak wybierać tematy badań, co napisać w liście motywacyjnym i gdzie szukać osób rekomendujących.
Regionalne magazyny lifestylowe to segment rzadko doceniany na polskim rynku prasowym. A szkoda, bo wiele z nich warto znać. W najnowszym „Press” prezentujemy pierwszy ranking regionalnych pism lifestylowych. Przeczytaliśmy, przeanalizowaliśmy, oceniliśmy.
Mieli zastąpić dziennikarzy, a dziś sami czują na plecach oddech nowego pokolenia. Popularni blogerzy zauważyli, że w sieci nastał czas wideo – więc żeby się ratować, część z nich wchodzi na YouTube. Przeczytaj, jak nowi twórcy internetowi skradli tym starszym sporo fejmu.
„Dziennik Gazeta Prawna” po zmianach stał się udanym połączeniem newsów branżowych i opiniotwórczego dziennikarstwa. A mimo to w dyskusji publicznej prawie nie istnieje. Dlaczego, mimo wielu dobrych dziennikarzy, „DGP” trudno przebić szklany sufit popularności?
Dawnej Justyny już nie ma, ale dziennikarze kochają wciąż tę z Soczi, zdobywającą złoty medal ze złamaną stopą. Nie krytykują jej nawet za dołączenie do norweskiego teamu. W „Press” analiza wizerunku Justyny Kowalczyk, która od trzech lat nie stanęła na podium w ważnych zawodach.
Tytuły AdMana Roku 2016 zostały przyznane. W specjalnej sekcji w „Press” prezentujemy sylwetki zwycięzców tej prestiżowej nagrody dla ludzi reklamy oraz ujawniamy, jak głosowały firmy.
Ponadto w nowym, obszerniejszym „Press”: jak zarabiać na kuracji archiwów internetowych; rozmowa z Ludwiką Włodek; fenomen „The New European”; holenderskie programy telewizyjne mające pomagać ludziom – szkodzą.
Oraz dodatek specjalny: „Rynek Domów Produkcyjnych”.
(02.05.2017)