Temat: reklama

Dział: REKLAMA

Dodano: Luty 12, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Adidas w nowej globalnej kampanii porusza tematykę presji w sporcie

Kampania i badanie jej towarzyszące mają zasięg globalny (fot. materiały prasowe)

Adidas uruchomił globalną kampanię, w której porusza tematykę presji w sporcie – zarówno profesjonalnym, jak i amatorskim.

Kampanię promuje film zderzający perspektywę młodych sportowców mierzących się z wygórowanymi oczekiwaniami innych z ich rzeczywistymi możliwościami.

Czytaj też: Klapa pod koniec roku. Rynek reklamy telewizyjnej wzrósł w 2023 r. o 3,3 proc.

W wideo wykorzystany został utwór "Under Pressure" zespołu Queen i Davida Bowiego, a hasłem przewodnim działań jest "You Got This!".

Adidas przywołuje historie wybitnych sportowców, którzy wielokrotnie doświadczali presji. Są wśród Lionel Messi, Jude Bellingham, Trinity Rodman i Patrick Mahomes.

Adidas przygotował również specjalny projekt badawczy wraz z konsumentami z całego świata, zawodowymi atletami, jak i amatorami oraz neurobiologami z zespołu neuro11, działającego przy Uniwersytecie w Bonn. Dzięki niemu powstała unikalna baza danych i inspiracji ujęta w historiach atletów, popartych naukowo spostrzeżeniach ekspertów.

Czytaj też: Marek Hucz z Grupy Filmowej Darwin objął stanowisko head of video w MUFU

Kampanię uzupełniają poradniki i badanie stworzone we współpracy z neuro1 oraz cykl osobistych historii sportowców z teamu adidas, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z presją. Bazę danych i więcej informacji o kampanii konsumenci znajdą na stronie Adidas.pl/yougotthis. 

Wsparcie PR kampanii w Polsce zapewnia agencja Warsaw Creatives.

Czytaj też: Aflofarm pozostaje najaktywniejszym reklamodawcą w telewizji

(KAP, 12.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.