Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 17, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Law and Justice. PiS w serwisie X tłumaczy na angielski Kaczyńskiego i bieżące przekazy dnia

PiS wykorzystuje nowe konto do promowania za granicą wypowiedzi swoich polityków (screen: X/@pisorgpl_EN)

Prawo i Sprawiedliwość uruchomiło w serwisie X (dawny Twitter) konto w języku angielskim – Law and Justice. Publikuje tam m.in. wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i komunikaty w stylu: „Niemcy liczą na Tuska”.

Angielskojęzyczne konto w serwisie X ma zapewnić PiS międzynarodową promocję. „Zachęcam do obserwowania tego konta oraz wspierania i promowania Prawa i Sprawiedliwości wśród międzynarodowej publiczności!” – napisał w serwisie X wiceminister spraw zagranicznych i poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.

Wpisy dotyczące bieżącej polityki

PiS wykorzystuje nowe konto m.in. do promowania za granicą wypowiedzi swoich polityków. Zainteresowani nim cudzoziemcy mogą np. poznać opinię eurodeputowanego Jacka Saryusza-Wolskiego, że „Niemcy liczą na Tuska: »zapomni« o reparacjach, zrezygnuje z inwestycji, wygasi polską gospodarkę, odejdzie od sojuszu z USA”.

Czytaj też: Rada programowa TVP nie chce audytu nt. relacjonowania kampanii wyborczej przez spółkę

Konto Law and Justice promuje też wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego: „Gdyby zrealizowano to, co zaproponowała komisja konstytucyjna Parlamentu Europejskiego, oznaczałoby to utratę państwa. Stalibyśmy się terenem zamieszkanym przez Polaków, zarządzanym formalnie z Brukseli, a realnie z Berlina”.

Oprócz tłumaczeń wypowiedzi polityków PiS, na koncie Law and Justice sporo jest wpisów dotyczących bieżącej polityki, np. oskarżeń wobec nowej większości sejmowej, że należące do niej ugrupowania w niedemokratyczny sposób odmawiają PiS prawa do wyboru swoich kandydatów na wicemarszałków Sejmu i Senatu.

Do wczorajszego wieczora konto Law and Justice obserwowało nieco ponad 1,5 tys. użytkowników.

Czytaj też: Kaczyński uważa, że rządowe media propagandowe zapewniają pluralizm. To nonsens

(MAK, 17.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.