Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 17, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tygodnik „NIE” przygotowuje pozew i nową okładką odpowiada Obajtkowi na wycofanie z Orlenu

Nowa okładka tygodnika "NIE" nawiązuje do decyzji Daniela Obajtka sprzed kilku dni (fot. tygodnik "NIE")

Wydawnictwo URMA, właściciel tygodnika "NIE", przygotowuje pozew przeciwko Danielowi Obajtkowi, który podjął decyzję o wycofaniu czasopisma ze wszystkich punktów Orlenu ze względu na obrazoburczą okładkę z Janem Pawłem II. Najnowsza okładka "NIE" – z dzisiejszą datą wydawniczą – nawiązuje do sprawy.

Purpurowe tło – podobnie jak w przypadku poprzedniej okładki – i wpisany w kształt krzyża tytuł "Nie lękamy się", nawiązujący do słynnych słów Jana Pawła II. Tak wygląda najnowsza okładka tygodnika "NIE" z datą 17 marca.

Czytaj też: Wydawca tygodnika „NIE” pójdzie do sądu przeciwko Orlenowi i Poczcie Polskiej

To reakcja gazety na posunięcia Poczty Polskiej i Orlenu, które odmówiły sprzedaży tygodnika ze względu na okładkę numeru z 10 marca. Widniało na niej znane zdjęcie Jana Pawła II opierającego się o pastorał, na którym grafik wmontował zdjęcie plastikowej lalki.

Press

Kontrowersyjna okładka Tygodnika "NIE" z Janem Pawłem II

"Podjąłem decyzję o wycofaniu ze wszystkich punktów sprzedaży Orlenu nowego wydania Tygodnika NIE, którego okładka przekracza wszelkie granice. Mamy miejsce dla wszystkich tytułów prasowych, ale nie ma zgody na mowę nienawiści i niszczenie autorytetu Świętego Jana Pawła II" – napisał kilka dni temu temu na Twitterze Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

– Na tej nowej okładce nie ma nawet cienia papieża – mówi "Presserwisowi" Małgorzata Daniszewska, właścicielka tytułu i zapewnia, że pozew przeciwko Danielowi Obajtkowi jest już przygotowywany. Zdaniem Daniszewskiej działania Obajtka mają charakter cenzorski.

Czytaj też: Kolporter, InMedio i Empik będą sprzedawały „NIE”. Chrabota, Ćwiklak, Szynol o decyzji Obajtka

(PAR, 17.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.