Tok FM musi złożyć wniosek o koncesję do 3 listopada. Rozpatrzy go już nowa KRRiT
Obecna koncesja Tok FM wygaśnie 3 listopada 2023 roku (fot. materiały prasowe)
Spółka Inforadio, nadawca ponadregionalnego radia Tok FM, do początku listopada musi wystąpić do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przedłużenie koncesji. Wnioskiem nadawcy KRRiT zajmie się już w nowym składzie.
Zgodnie z przepisami o wydanie koncesji na kolejnych 10 lat trzeba zwrócić się do Krajowej Rady najpóźniej rok przed wygaśnięciem obowiązującej licencji, a Tok FM ma koncesję do 3 listopada 2023 roku.
Czytaj też: Radio Tok FM już bez Piotra Najsztuba. Jedno zdanie o Morawieckim i Tusku za dużo
Jak dotąd do KRRiT wniosek Inforadia o rekoncesję nie trafił. – Wniosek zostanie złożony w ustawowym terminie – informuje tylko Agata Staniszewska, rzeczniczka Agory, współwłaściciela Tok FM.
Jeszcze we wrześniu zacznie się kadencja nowego składu KRRiT. Po dwóch członków do KRRiT wybierają Sejm i prezydent, a jednego – Senat. Ten powołał już wskazanego przez senatorów opozycyjnych medioznawcę prof. Tadeusza Kowalskiego. W Sejmie większość ma Zjednoczona Prawica, a posłowie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości zgłosili Agnieszkę Glapiak i Macieja Świrskiego z rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej.
Czytaj też: Rzecznik PiS Fogiel o Kurskim: Jestem w stanie wyobrazić go sobie w roli ministra
Nadawcy na ogół występują o przedłużenie licencji z większym wyprzedzeniem. Np. TVN SA złożył wniosek o koncesję dla TVN 24 na początku lutego 2020 roku, a miał czas do końca września (postępowanie KRRiT trwało 19 miesięcy).
Spółka Inforadio w 2021 roku wypracowała 2,4 mln zł zysku netto przy 15,3 mln zł przychodów. Radio Tok FM nadaje w 23 obszarach miejskich. Stacja w okresie maj-lipiec 2022 miała 2,9 proc. udziału w czasie słuchania (badanie Radio Track).
Czytaj też: Nowy "Press": Lachowski o swojej pierwszej wojnie, a także Gugała, Burzyńska, Klarenbach i ekipa Zełenskiego
(KOZ, 09.09.2022)