Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rzecznik PiS Fogiel o Kurskim: Jestem w stanie wyobrazić go sobie w roli ministra

Jacek Kurski już raz był w rządzie - w resorcie kultury. Być może będzie teraz ministrem bez teki (fot. Piotr Molecki/East News)

Rzecznik PiS Radosław Fogiel przyznał, że nie zdziwiłoby go, gdyby odwołany prezes TVP Jacek Kurski otrzymał tekę ministra. Podkreślił jednak, że będzie mógł powiedzieć więcej, dopiero gdy "zapadną decyzje".

Fogiel wypowiadał się na temat przyszłości Kurskiego w trakcie środowej porannej rozmowy w RMF FM. Pytany o przyszłość byłego prezesa TVP podkreślił, że jest za wcześnie, aby o tym mówić. - Będę mógł powiedzieć więcej, jak takie decyzje już zapadną - stwierdził.

Czytaj też: Nowy prezes TVP. Kurski nic nie wiedział o odwołaniu, Matyszkowicz został uprzedzony

Pytany, czy stanowisko, które otrzyma Kurski, będzie swego rodzaju "nagrodą pocieszenia" stwierdził, że nie chodzi o "ważne stanowisko, ale o zadania do realizowania, na pewno odpowiedzialne".

Fogiel przyznał też, że "czysto hipotetycznie" jest w stanie sobie wyobrazić Kurskiego w roli ministra. Jacek Kurski był wiceministrem w 2015 r. i jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego zajmował się analizą struktury ministerialnej oraz restrukturyzacją Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Rzecznik PiS podkreślił jednak, że nie przywiązywałby się do żadnych sugestii dotyczących przyszłości Kurskiego. - Jacek Kurski dopiero co zakończył decyzją Rady Mediów Narodowych jedno zadanie - podkreślił.

(KAP, 07.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.