Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Tok FM już bez Piotra Najsztuba. Jedno zdanie o Morawieckim i Tusku za dużo

– Nie mogłem wyjść z podziwu, że szefowa Tok FM powtarza narrację TVP Kurskiego, Karnowskich i Sakiewicza ze śmiertelnie poważną miną – mówi Piotr Najsztub (screen: YouTube.com/Tvn)

Radio Tok FM po dziewięciu latach zakończyło współpracę z Piotrem Najsztubem, autorem audycji "Prawda nas zaboli". Najsztub twierdzi, że to z powodu zdania "nie zdziwiłbym się, gdyby Donald Tusk podszedł do Morawieckiego i dał mu w pysk", co redaktorka naczelna stacji zinterpretowała jako nawoływanie do przemocy. Agora – współwłaściciel Tok FM – zmianę tłumaczy nową ramówką.

Wczoraj audycji Piotra Najsztuba nie było już na antenie. W ubiegły poniedziałek, 29 sierpnia, po swoim ostatnim – jak się okazało – programie Piotr Najsztub rozmawiał z redaktorką naczelną Tok FM Kamilą Ceran i jednym z jej zastępców Piotrem Zorciem.

Piotr Najsztub: "Szefowa Tok FM powtarza narrację TVP"

– Najpierw usłyszałem, że mam zrobić jeszcze dwa, trzy programy, bo wyszło z badań, że spada mi słuchalność. Zapytałem, czy mogę zobaczyć te badania. Dowiedziałem się, że nie. Zaproponowali mi 12-minutowy felieton, czyli coś, nad czym będą mieli pełną kontrolę – relacjonuje Najsztub. – Usłyszałem też od Kamili Ceran, że nawoływałem do przemocy fizycznej, mówiąc o Tusku. Nie mogłem wyjść z podziwu, że szefowa Tok FM powtarza narrację TVP Kurskiego, Karnowskich i Sakiewicza ze śmiertelnie poważną miną. Dla mnie jest to ewidentny przykład oportunizmu – tłumaczy dziennikarz.

Czytaj też: Nowy prezes TVP. Kurski nic nie wiedział o odwołaniu, Matyszkowicz został uprzedzony

Chodziło o zdanie, które Najsztub wypowiedział trzy miesiące temu w jednym z wydań swojego programu: "Ja bym się nie zdziwił, gdyby na przykład Donald Tusk podszedł do Morawieckiego i dał mu w pysk, po prostu, tak po ludzku, co się Morawieckiemu należy za nieustanne kłamstwa i szczucie".

Najsztub uważa, że jego wypowiedź zyskała nowe znaczenie w związku ze słowami, które o Tusku powiedział Robert Tekieli. 21 sierpnia prawicowy publicysta na Twitterze napisał, że "dla PiS najlepszym rozwiązaniem byłoby odstrzelenie Tuska na 3 miesiące przed wyborami".

Tok FM kończy współpracę z Piotrem Najsztubem

– TVP musiała znaleźć przeciwwagę – uważa Najsztub. – I wyciągnęli moją audycję sprzed miesięcy. Zacytowali ją w głównym wydaniu "Wiadomości". Materiał przypomnieli też bracia Karnowscy i Sakiewicz. To była propagandowa akcja prawicy, która miała przykryć sprawę Tekielego.

Czytaj też: Nowy portal Polska Press wydaje odrębna spółka. To zabezpieczenie, gdyby PiS stracił władzę

Z redaktorką naczelną Tok FM Kamilą Ceran nie udało nam się wczoraj skontaktować. Agata Staniszewska, rzeczniczka Agory (współwłaściciel Tok FM), informuje natomiast, że rozgłośnia wprowadza jesienną ramówkę. – W związku z planowanymi zmianami redakcja zaproponowała Piotrowi Najsztubowi prowadzenie nowego programu antenowego w formie felietonu, jednak nie przyjął on tej propozycji – mówi Agata Staniszewska. – Z tego względu stacja zakończyła współpracę z Piotrem Najsztubem. Na decyzję tę nie wpłynęły inne kwestie, w tym publikacje TVP.

Piotr Najsztub audycję "Prawda nas zaboli", w której żartował z rządowej propagandy prowadził w Tok FM od września 2013 roku. Była nadawana w poniedziałki o 15. – Od 26 września w tym paśmie nadawany będzie nowy program. O szczegółach stacja poinformuje wkrótce – zapowiada rzeczniczka Agory.

Czytaj też: Nowy "Press": Lachowski o swojej pierwszej wojnie, a także Gugała, Burzyńska, Klarenbach i ekipa Zełenskiego

(KOZ, 06.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.