Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Maile Dworczyka: Morawiecki planował propagandową kampanię wokół lex TVN

W mailach Morawiecki ostrzega przed "potencjalnym konfliktem z UE i USA", a Mariusz Chłopik boi się, że "Będzie wściekły atak mediów, które utrzymaliśmy przy życiu: DGP i inne Pulsy Biznesu" (fot. Jakub Kaminski/East News)

Serwis Poufnarozmowa.com ujawnił kolejne maile, które wyciekły ze skrzynki ministra Michała Dworczyka. Z ich treści wynika, że Mateusz Morawiecki razem ze współpracownikami miał przygotowywać propagandowy plan dla projektu dotyczącego dekoncentracji kapitałowej w sektorze mediów.

W mailu do Piotra Glińskiego Morawiecki miał napisać, że działania zmieniające przepisy "muszą zostać poprzedzone odpowiednim przygotowaniem komunikacyjnym".

Morawiecki:  "Musimy wykreować społeczną potrzebę"

Premierowi zależało, aby w mediach i internecie pojawił się przekaz mówiący o tym, że podobne regulacje obowiązują w innych krajach Unii Europejskiej. Morawiecki chciał, aby komunikacja "rozmasowała opinię publiczną" i w ten sposób przygotowała ją na zmiany w przepisach. "Musimy wykreować taką społeczną potrzebę!" – dodał.

Czytaj też: Sąd we wrześniu zajmie się skargą na bezczynność KRRiT ws. koncesji dla TVN Siedem

"W przeciwnym razie, jeśli nawet zadziałamy nagle, szybko i z zaskoczenia – to reakcja obronna może nie zablokuje tego na krótką metę, ale na trochę dłuższą będzie ogromny opór i potencjalnie znowu ogromny konflikt z UE i USA (TVN!)" – miał pisać do ministra kultury.

"M. Karnowski ma to ułożone"

W mailu Morawiecki prosi o stworzenie planu działań Annę Waler-Wójcik, która aktualnie jest dyrektorką biura Prezesa Rady Ministrów.

Czytaj też: Szef Agory o Aleksandrze Kuteli, nowym prezesie RASP: "Wymagający konkurent"

Na mail Morawieckiego odpisał Mariusz Chłopik, ówczesny współpracownik Morawieckiego, który podkreślił, że "trzeba się spotkać" i dodał, że jedno ze spotkań powinno się odbyć z "M. Karnowskim", który "ma to ułożone".

"Będzie wściekły atak mediów, które utrzymaliśmy przy życiu: DGP i inne Pulsy Biznesu. To jest bardzo ciężka operacja, ale cieszę się, że PiS dojrzał do tego" – skończył Chłopik.

Czytaj też: Minister sportu: "Kilku dziennikarzy zasłużyło na to, żeby odpowiadać karnie"

(KAP, 18.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.