Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Luty 06, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Maile Dworczyka": Krzysztof M. Załuski alarmował, że Radio Gdańsk "stoi po stronie PO"

Mail Załuskiego do Ksepki trafił również do Daniela Obajtka (fot. Poufna Rozmowa)

W najnowszym mailu ujawnionym z tzw. "skrzynki Dworczyka" Krzysztof M. Załuski w wiadomości do Grzegorza Ksepki donosi: "Od dwóch lat Radio Gdańsk, mimo zmiany władz, praktycznie się nie zmieniło. Decyduje o tym stan, który dla naszych potrzeb można nazwać uzależnieniem".

Krzysztof M. Załuski to pomorski dziennikarz i PR-owiec, kiedyś związany z TVP 3 Gdańsk, a obecnie komentator „Dziennika Bałtyckiego" (Polska Press). Grzegorz Ksepko natomiast to działacz sopockiego PiS i ówczesny wiceprezes Energi. 

Załuski: "Sporządziłem analizę wedle swojej wiedzy"

W mailu z 14 stycznia 2018 roku (który został następnie przesłany przez Ksepkę do Daniela Obajtka), Załuski zauważa, że Radio Gdańsk "jest uzależnione od wpływów finansowych z samorządów rządzonych przez Platformę Obywatelską". Według Załuskiego ma to bezpośredni wpływ na przyznawanie patronatów na różnego rodzaju wydarzenia, a zarazem jest powiązane z brakiem finansowania ze strony samorządów nieprzychylnych im mediów publicznych.

Czytaj też: Polskie Radio w ogóle nie promowało Trójki w mediach w 2022 roku

Załuski potwierdził "Gazecie Wyborczej" autentyczność tego maila. – Proszono mnie o analizę sytuacji w Radiu Gdańsk, sporządziłem ją wedle swojej wiedzy – powiedział "GW".

Według "analizy" Załuskiego odpowiedzialni za to, że politycznie źle się dzieje w Radiu Gdańsk, byli m.in. dyrektor marketingu i reklamy Marcin Dybuk, który w 2013 roku "pisywał dla lisowego Natemat.pl".

Załuski w mailu podkreśla jednak szerszy "problem" kadrowy radia. Według niego dziennikarze związani ze stacją mają jednoznaczne sympatie polityczne. I to fatalnie, jego zdaniem. "Stoją po stronie PO" – martwi się Załuski, który przeprowadził nawet analizę profili facebookowych części pracowników. I tak – jak zbadał autor – Tomasz Olszewski pracuje w miejskim portalu Gdansk.pl, szef newsów Artur Kiełbasiński śmiał wcześniej pracować w "Gazecie Wyborczej", natomiast Agnieszka Michajłow pozwala sobie na "gloryfikację" prezydentów Gdańska i Sopotu (byli to wtedy Paweł Adamowicz oraz Jacek Karnowski).

Przeciąganie wajchy w Radiu Gdańsk

Wśród "złych dziennikarzy" wymienieni są również: Małgorzata Żerwe (za zapraszanie antychrześcijan do radia), Michał Piotrowski (były pracownik Adamowicza) oraz Piotr Jacoń (dziennikarz TVN). "Bez detoksu osobowego i finansowego nic się nie zmieni" – alarmuje w mailu Załuski.

Czytaj też: Pilne spotkanie związkowców z zarządem Agory ws. wydzielenia "Wyborczej" i Gazety.pl

Maciej Bąk, gdański reporter Radia Zet podsumował na Twitterze: "Tak właśnie następowało przeciąganie wajchy w Radiu Gdańsk w stronę partyjnego radia, którego nikt nie słucha. Uprzejmy donos Krzysztofa M. Załuskiego do Grzegorza Ksepko, a potem przekazanie sprawy aż do pana Daniela".

Rafał Mrowicki, dziennikarz Wirtualnej Polski w Gdańsku, zauważył na Twitterze, że większości z osób wymienionych w mailu w Radiu Gdańsk już nie ma, a "Radio Gdańsk po raz pierwszy jest notowane poza pierwszą dziesiątką rozgłośni słuchanych w Trójmieście."

Czytaj też: "Fakty" na czele programów newsowych w styczniu. "Panorama" poprawiła wyniki

(KAP, 06.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.