Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 20, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W nowym "mailu Dworczyka" pojawia się Krzysztof Stanowski

Stanowski podkreślił, że to on odezwał się do Ministerstwa Zdrowia z prośbą, aby przedstawiciel rządu pojawił się w jego programie (screen: YouTube/Kanał Sportowy)

"Poufna Rozmowa" opublikowała kolejny mail, który wyciekł ze skrzynki Michała Dworczyka, byłego szefa Kancelarii Premiera. Mariusz Chłopik, były nieformalny doradca premiera Mateusza Morawieckiego, miał zapraszać w nim przedstawicieli PiS do wystąpienia na Kanale Sportowym w trakcie programu prowadzonego przez Krzysztofa Stanowskiego.

Mail miał zostać wysłany po tym, jak w trakcie pandemii podjęto decyzję o zamykaniu stadionów piłkarskich dla widzów.

Stanowski zapewnia, że inicjatywa nie wyszła ze strony rządu

Chłopik podkreśla w nim, że "musimy ładnie zarządzić tematem piłkarskim, abyśmy nie dostali obuchem". Proponuje, aby w programie live prowadzonym przez Stanowskiego wystąpił Łukasz Szumowski (ówczesny minister zdrowia) albo Michał Dworczyk (ówczesny szef Kancelarii Premiera).

Czytaj też: Canal+ Polska zainteresowany inwestycją w Kanał Sportowy

Wśród adresatów maila był również Janusz Cieszyński (ówczesny wiceminister zdrowia). Ostatecznie to on pojawił się w programie "Kanału Sportowego" prowadzonym przez Stanowskiego i Michała Pola. W trakcie programu Stanowski pytał Cieszyńskiego m.in. o to, dlaczego podjęto decyzję o zamknięciu stadionów, a nie galerii handlowych.

Press

"Poufna Rozmowa" opublikowała mail dzień po tym, jak informowaliśmy w "Presserwisie", że Canal+ Polska jest zainteresowany inwestycją w Kanał Sportowy (fot. Poufna Rozmowa)

Krzysztof Stanowski odniósł się wczoraj do upublicznionego maila na Twitterze. "Tego dnia odbył się program specjalny, w którym pytaliśmy co dalej z rozgrywkami. (...). Były więc osoby z PZPN (dwie), Ekstraklasy SA oraz Ministerstwa Zdrowia".

Czytaj też: Kuba Wojewódzki wraca na łamy "Polityki" w przyszłym tygodniu

Stanowski podkreślił, że to on odezwał się do Ministerstwa Zdrowia z prośbą, aby przedstawiciel rządu pojawił się w jego programie. Zapewnił, że inicjatywa nie wyszła ze strony rządu.

"Zbyt mało informacji"

Mail dotyczący Stanowskiego został opublikowany przez "Poufną Rozmowę" dzień po tym, jak informowaliśmy w "Presserwisie", że Canal+ Polska jest zainteresowany inwestycją w należący do Stanowskiego Kanał Sportowy.

Czytaj też: Netflix po dodaniu 7,7 mln ma już ponad 230 mln subskrypcji. Reed Hastings ustąpił z funkcji CEO

Rozmówcy "Presserwisu" nie chcą komentować treści maila, gdyż – jak sami zauważają – "jest zbyt mało informacji, aby można było wyciągać wnioski". Do zamknięcia wydania "Presserwisu" nie otrzymaliśmy odpowiedzi od Edyty Sadowskiej, szefowej Canal+, czy relacja Stanowskiego z Chłopikiem może mieć wpływ na współpracę Canal+ z Kanałem Sportowym.

(KAP, 20.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.