Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 19, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Wolski przyznał: Stworzyliśmy propagandę gorszą niż w PRL. On chciał ocieplać

Marcin Wolski był współautorem scenariusza do filmu „Smoleńsk”, w latach 2006-2007 był dyrektorem programu I Polskiego Radia, a od 2016 do 2017 roku szefował TVP 2 (fot: Wikimedia Commons/Ja Fryta)

Marcin Wolski - jeden z prowadzących program „W tyle wizji” w TVP Info, satyryk i felietonista - publicznie stwierdził, że przed wyborami parlamentarnymi Telewizja Polska zaoferowała propagandę adresowaną do „betonowego elektoratu” PiS.

- Myśmy wszystko wygrali. Zaoferowaliśmy temu społeczeństwu więcej, niż ono mogło sobie zamarzyć. Stworzyliśmy państwo naszych marzeń - mówił Wolski podczas spotkania w prawicowym Klubie Ronina już po wyborach.

Dodał jednak zaraz, że PiS dopuścił jednocześnie do propagandy na poziomie gorszym, niż funkcjonowała w latach 70. XX wieku. Przyznał też, że jest współwinny jej tworzenia. - Ten naród został po prostu upokorzony - dodał.

Zobacz także: Reality show Dody Polsat zwieńczy skrótem jej koncertu. Udziały poniżej średniej

Wolski twierdził, że on sam ostatnio starał się ocieplać wizerunek władzy, przyciągać do niej nowych zwolenników. Propagandę adresowaną do „betonowego elektoratu” określił bowiem jako stratę czasu i pieniędzy. - Nawet gdybyśmy pokazywali w telewizji publicznej na okrągło Biedronia, i tak zagłosowaliby na PiS - ocenił.

Jego zdaniem w PiS zwyciężyła logika stalinowska: kto nie jest z nami, jest przeciwko nam.

Marcin Wolski jest satyrykiem i pisarzem. Był współautorem scenariusza do filmu „Smoleńsk”. W latach 2006-2007 był dyrektorem programu I Polskiego Radia. Od 2016 do 2017 roku szefował TVP 2. Jest stałym felietonistą w „Gazecie Polskiej” i „Tygodniku Solidarność”. Współpracował też z Telewizją Republika.

(PAR, 19.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.