Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Październik 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Lewiatan cofnął akredytację Piotrowi Szumlewiczowi, pomimo wcześniejszych potwierdzeń

Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie trwało od 12 do 14 października (fot. Efni.pl)

Konfederacja Pracodawców Lewiatan cofnęła Piotrowi Szumlewiczowi akredytację na Europejskie Forum Nowych Idei (odbywały się w dniach 12-14 października). Wcześniej kilkakrotnie potwierdzała nieoficjalnie, że ją dostanie. – Może się bali, że znów zadam to pytanie – mówi Szumlewicz.

Na EFNI bywał wielokrotnie, a w ubiegłym roku występował nawet na scenie. – A w tym roku powiedziano mi, że nie mogę wziąć udziału – mówi "Presserwisowi". – I zrobiono to po moich kilkukrotnych konsultacjach w sprawie programu, a nawet po zaproszeniu na dodatkową imprezę.

Czytaj też: Staszewski: Renata Kim nie była sygnalistką w sprawie Tomasza Lisa

Szumlewicz akredytował się jako dziennikarz "Resetu Obywatelskiego" i ponad miesiąc temu otrzymał od organizatorów oficjalne potwierdzenie. Zdążył wykupić bilety na przejazd i zarezerwować noclegi.

– Nagle, w ostatniej chwili, dostałem informację, że akredytacja została cofnięta. Stało się tak, choć łącznie aż sześciokrotnie ustnie i pisemnie potwierdzano moją akredytację. Ostatni raz dwa dni przed odwołaniem – relacjonuje dziennikarz.

Kuba Giedrojć, szef departamentu komunikacji Lewiatana, przedstawia sprawę w odmienny sposób. – W związku z ogromnym zainteresowaniem uczestników i dziennikarzy byliśmy zmuszeni zmniejszyć liczbę akredytacji. To jedyna przyczyna. Frekwencja po prostu przerosła możliwości obiektu – tłumaczy "Presserwisowi".

Czytaj też: Prokuratura w Sosnowcu: Dziennikarz może zadawać pytania

Dodaje, że pierwszeństwo mieli dziennikarze mediów partnerskich Forum. Piotr Szumlewicz dostał odmowę już przy pierwszej rejestracji. Akredytację otrzymał dopiero po odwołaniu. – Ale finalnie musieliśmy ją niestety cofnąć i nie była to "ostatnia chwila" – zaznacza Giedrojć. 

Dziennikarz uważa, że zdarzenie ma związek z obecnością na EFNI prof. Gertrudy Uścińskiej, prezeski ZUS. Zarzuca jej, że łamie prawa pracownicze. – Może się bali, że znów zadam o to pytanie – mówi Szumlewicz.

Piotr Szumlewicz jest także przewodniczącym Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa.

Czytaj też: Najlepsi twórcy nagrodzeni na Grand Video Awards 2022. Zobaczcie zdjęcia

(PAR, 14.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.