Dział: RADIO

Dodano: Listopad 08, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Reset Obywatelski z nowymi audycjami i większym zespołem od listopada

Reset Obywatelski ruszył rok temu, jego wydawcą jest Fundacja Arbitror (fot. materiały prasowe)

Siedem nowych audycji pojawiło się w ramówce Resetu Obywatelskiego. Do zespołu dołączyli m.in. Rafał Janiszewski, Joanna Koczaj-Dyrda, Blanka Katarzyna Dżugaj i Piotr Kurczewski.

Wśród nowości w jesiennej ramówce Resetu Obywatelskiego jest audycja Rafała Janiszewskiego, eksperta organizacji służby zdrowia i usług medycznych. W każdą niedzielę (18-19) prowadzi on program „Jazda po zdrowiu” poświęcony prawom pacjenta.

Blanka Katarzyna Dżugaj, dziennikarka i orientalistka, twórczyni serwisu Kulturazja, we wtorki (17-19) prowadzi program „Azja incognita”, w którym przedstawia informacje z Azji wraz z opisem kontekstu kulturowego, politycznego i społecznego.

W każdy poniedziałek Joanna Koczaj-Dyrda, radczyni prawna i aktywistka, prowadzi „Sygnał-mobbing”, skupiający się na ochronie sygnalistów i walce z mobbingiem.

Małgorzata Kolińska-Dąbrowska, w przeszłości związana z Polskim Radiem i Radiem Tok FM, dziennikarka "Gazety Wyborczej", tworzy interaktywną audycję „Na kłopoty Kolińska”. W programie emitowanym w niedzielę (21-22) mogą brać udział widzowie. 

W nowej ramówce Resetu Obywatelskiego audycję poprowadzą także Piotr Kurczewski, wydawca i producent radiowy w przeszłości związany m.in. z Halo Radiem, i Maciej Tomaszewski, przez ponad 10 lat w Radiu Kampus, a następnie w Radiu Bajka. Ich wspólna audycja o kinematografii "Miejsca nienumerowane” będzie emitowana w środy (21-22). 

Kazimierz Wóycicki, były redaktor naczelny "Życia Warszawy", dziennikarz TVP, długoletni wykładowca akademicki, pisarz i publicysta, poprowadzi „Siłę książki”, czyli rozmowy poświęcone lekturom, które wywarły trwały wpływ na życie polityczne i kulturalne Polaków. Audycja będzie emitowana w czwartki (17-18). 

Nowym formatem jest także prowadzony przez Marcina Celińskiego i Radosława Grucę program „Bez wyjścia”. Program emitowany w czwartki (22-23) jest w całości skupiony na problematyce polexitu.

W ostatnim czasie Reset Obywatelski wystartował z własnym serwisem. Pod koniec sierpnia zainicjowano zbiórkę na studio emisyjne.  

Reset Obywatelski ruszył rok temu, jego wydawcą jest Fundacja Arbitror, a działalność jest finansowana w całości z crowdfundingu. Programy emitowane są za pośrednictwem platform YouTube i Facebook, dostępne są także w formie podcastów m.in. na Spotify, Google Podcast, Apple Podcast. Zespół Resetu to obecnie 29 autorek i autorów tworzących tygodniowo 37 godzin programów audio-wideo na żywo. Redaktorem naczelnym jest Marcin Celiński, jego zastępcą Radosław Gruca, a sekretarzem redakcji Kornel Wawrzyniak.

(BAE, 08.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.