Temat: reklama

Dział: REKLAMA

Dodano: Kwiecień 13, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Apel KAE SAR do Ministerstwa Infrastruktury w sprawie kilometrówek

KAE SAR apeluje do rządu, aby urealnił stawki kilometrówki (fot. Talal Hakim/Pexels.com)

Zarząd Klubu Agencji Eventowych SAR zaapelował do Ministerstwa Infrastruktury o zmianę obowiązujących od 2007 roku stawek za kilometr przebiegu pojazdów.

Transport stanowi nieodłączną część usług organizacji wydarzeń. Niedostosowane stawki do cen realnych są olbrzymim problemem zarówno w negocjacjach z klientami, jak i podwykonawcami.

Apel o urealnienie stawki

„Od ostatniej aktualizacji stawek kilometrówki minęło już 15 lat! W 2007 roku litr paliwa kosztował około 3,5-4 złotych. Teraz cena ta jest już dwukrotnie wyższa, a w obliczu trwającej wojny w Ukrainie i kolejnych zapowiadanych sankcji, ceny paliw nadal będą rosnąć. Apelujemy do rządu, aby przyspieszył rozmowy międzyresortowe i urealnił stawki kilometrówki jak najszybciej” – napisał Łukasz Klimczak, członek zarządu KAE SAR.

Czytaj też: Gruzja promuje w Polsce swoje wina, Szymon Milonas ambasadorem kampanii

W apelu napisano ponadto, że "powyższa sytuacja powoduje olbrzymie obciążenie finansowe po stronie pracowników, którzy nie chcą rozliczać przejazdów autami prywatnymi w ramach obowiązujących stawek i naciskają na pracodawców o podwyższenie stawek za przejazdy służbowe. Jest to również ogromny problem branżowy, ponieważ logistyka transportowa, przy obecnych cenach, rozliczana po stawkach wyżej wymienionej kilometrówki jest dla przedsiębiorców nierentowna".

Według autorów apelu urealnienie obowiązujących stawek będzie wyjściem naprzeciw potrzebom przedsiębiorców i pozwoli rozliczać koszty w sposób dostosowany do obecnej sytuacji makroekonomicznej zarówno wobec pracowników, jak i kontrahentów oraz klientów.

Czytaj też: Specjaliści PR: Rosja znakomicie wykorzystuje sportwashing

Ministerstwo zostało również poproszone o stanowisko w zakresie interpretacji sposobu rozliczenia kilometrówek w odniesieniu do pojazdów elektrycznych, jak i hybrydowych.

(AMS, 13.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.